Zakładając, że średnia długość życia to 90 lat, na sen przeznaczamy mniej więcej jedną trzecią swojego istnienia. Ten imponujący wynik tłumaczy, dlaczego tak ważny jest komfort oraz odpowiednio dobrany materac od białostockiego producenta. Brak niezakłóconego snu może skutkować utrzymującymi się bólami kręgosłupa oraz ogólnym obniżeniem sprawności psychofizycznej. O tym, jak ważny jest dobór odpowiedniego materaca i jaki ma to związek z naszym życiem, dowiecie się z poniższego artykułu.

Sen o dobrym życiu

Niezakłócony sen jest nam potrzebny, aby móc sprawnie funkcjonować. Co więcej, niczym nieprzerwany nocny odpoczynek ma ogromne znaczenie w niemal każdej dziedzinie naszego życia. Wyspanie się zwiększa bowiem kreatywność nawet trzykrotnie, dzięki czemu jesteśmy lepszymi pracownikami i znacznie szybciej rozwiązujemy problemy, z którymi się spotykamy na co dzień. O tym, jak ważny jest sen, doskonale zdają sobie sprawę producenci materacy, którzy oferują nam wysokojakościowe produkty, które dostosowują się do naszego ciała i wspomagają zdrowy wypoczynek.

Coraz rzadziej doceniamy znaczenie snu dla naszego zdrowia i urody, dlatego powinniśmy pamiętać, że jego brak, czyli bezsenność, może prowadzić do:

  • zaburzeń ostrości widzenia;
  • spadku koncentracji;
  • zaburzeń na tle hormonalnym;
  • spowolnieniem czasu reakcji;
  • omamów i halucynacji.

I chociaż to tylko niektóre konsekwencje braku snu, warto zaznaczyć, że mają one olbrzymie znaczenie dla naszego życia, chociażby z powodu zaburzeń związanych z czasem reakcji. W USA szacuje się, że mniej więcej 100 tysięcy wypadków samochodowych rocznie, ma związek ze zmęczeniem w wyniku braku nieprzerwanego snu.

Materace zwiększające komfort snu

Skoro już wiemy, jak ważny jest sen w naszym życiu i jakie są skutki jego niedostatecznej ilości, zastanówmy się, jakie znaczenie ma dobrze dobrany materac. Wbrew pozorom, pierwszym czynnikiem, który ma wpływ na jakość wypoczynku jest właśnie wygodne łóżko. Pamiętajmy, że jest to tak samo indywidualną kwestią jak szczoteczka do zębów, dlatego jeśli zauważymy, że rano budzimy się zmęczeni (pomimo dostatecznej ilości snu), warto zastanowić się, czy materac, na którym śpimy, jest dla nas odpowiedni.

Wielu producentów materacy oferuje kilkadziesiąt różnych modeli, które mają odpowiednie parametry i gwarantują nam wygodę podczas snu. Dodatkowo, dzisiejsza zaawansowana technologia oraz wiedza poparta badaniami naukowymi sprawia, że nawet tanie materace spełniają wymagane parametry.

Odwiedzając sklepy z materacami zastanawiamy się, który model będzie dla nas najlepszy. Musimy jednak pamiętać, że nie tylko twardość powinna być wyznacznikiem naszego wyboru, ponieważ istnieje również wiele innych czynników, które musimy wziąć pod uwagę.

Materace antyalergiczne i ekologiczne

Oprócz twardości ważne jest również to, czy jesteśmy np. alergikami. Wówczas konieczny jest zakup odpowiedniego podłoża, które będzie posiadało właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Niespełnienie tego wymogu mogłoby prowadzić do znacznego pogłębienia się choroby oraz powstania astmy. Szczególnie polecaną propozycją mogą być zatem materace dla alergików ze sklepu z Białegostoku, które są wykonane z naturalnego lateksu.

Kolejną propozycją, jaką oferuje producent materaców z Białegostoku to ekologiczne modele wykonane z materiału kokosowego, które oprócz swojej naturalności i wysokiej jakości, gwarantują również przewiewność. Ponadto, cechują się równie wysoką higieną, którą docenią nawet najbardziej wymagający klienci.

Warto przy tym zaznaczyć, że tego typu produkt w sklepie z materacami wpisuje się w kategorię luksusową, która zapewnia najwyższy komfort snu wraz z zachowaniem bezpieczeństwa i wykorzystaniem najnowszych technologii. Decydując się na taki produkt, musimy mieć świadomość, że nie jest to tani materac, jednak ze względu na wysoką wytrzymałość i jakość, jest produktem tzw. “długiej żywotności”.

Materace z Białegostoku produkowane przez Neolux są nie tylko propozycją dla wymagających, ale również dla każdego, kto ceni sobie wysoką jakość snu. Tworząc coraz bardziej zaawansowane modele, producenci skupiają się przede wszystkim na tym, aby stworzyć najlepsze warunki, które pozwolą nam na spokojny, nieprzerwany nocny odpoczynek.