Poznaj patenty na wygodę naszych materacy

Materace Neolux kryją w sobie wyjątkowe rozwiązania inżynieryjne, które wyraźnie zwiększają komfort snu i wpływają korzystnie na trwałość materacy. Każdy model to połączenie kilku nowoczesnych technologii i przyjaznych materiałów. Wybierając produkty z naszego sklepu z materacami Neolux, wybierasz zdrowy sen. Dowiedz się, co dokładnie zyskujesz dzięki zastosowanym rozwiązaniom.

3D Aerosystem – idealna higiena materacy

Innowacyjny, trójwymiarowy system powietrzny, będący znakiem rozpoznawczym materacy Neolux. Znajdziesz go w większości modeli. System optymalizuje naturalną wentylację powietrza i odparowywanie wilgoci. Dzięki znajdującym się w materacach szczelinom nagrzane powietrze i pot krążą między warstwami materaca, a następnie wydostają się we wszystkich kierunkach poprzez zintegrowaną w brzeg materacy trójwymiarową taśmę powietrzną. Działanie systemu jest uruchamiane każdorazowo poprzez ruch śpiącej osoby.

Główne zalety 3D Aerosystem:

 • zapobiega rozwojowi roztoczy i mikroorganizmów,
 • tworzy idealny mikroklimat dla snu.
3D Aerosystem zapewnia idealną higienę materacy Białystok
czuła pianka materaca memory z efektem zapamiętywania

Czuła pianka Memory z efektem zapamiętywania

Ten wypełniacz o wysoko ortopedycznych właściwościach (używany również w profilaktyce odleżynowej) stanowi bazę naszych materacy termoelastycznych. Materiał Memory, którego struktura opiera się na wielu mikrokomórkach typu otwartego, został opracowany w latach 70. na potrzeby NASA (pianka niwelowała niekorzystne skutki długotrwałego siedzenia lub leżenia). Pod wpływem temperatury precyzyjnie dopasowuje się do wagi i kształtu ciała śpiącej osoby (pamięta go jeszcze przez chwilę po wstaniu z materaca). Pianka niezależnie od pozycji podczas snu zapewnia maksymalne rozluźnienie mięśni.

Główne zalety pianki Memory:

 • całkowite zmniejszenie punktowego nacisku na ciało, idealne podparcie kręgosłupa,
 • wspomaga krążenie krwi,
 • trwały i hipoalergiczny materiał,
 • zapewnia uczucie komfortu podczas snu.

Naturalny lateks – ergonomiczny i łagodny dla skóry

W odróżnieniu od typowych materacy lateksowych złożonych z lateksu syntetycznego, w naszych wybranych materacach znajdziesz lateks naturalny, wykonany z naturalnego mleczka z drzewa kauczukowego. Dla idealnego efektu został on połączony z lateksem syntetycznym. Razem stanowią wysoce elastyczny budulec bloków lateksowych tworzących nasze materace i znacząco podnoszą ich ergonomię. Ponadto naturalny lateks dzięki porowatej strukturze oraz dużej ilości kanałów wentylacyjnych jest materiałem „oddychającym”. Dobrze chłonie wilgoć, na którą jest narażony materac. Polecany osobom dużo leżącym, starszym oraz chorym.

Główne zalety naturalnego lateksu:

 • przyjazny dla skóry, hipoalergiczny, higieniczny (ma właściwości przeciwgrzybiczne) i trwały,
 • zwiększa właściwości ortopedyczne materacy (usuwa napięcia mięśniowe),
 • odporność na duże obciążenia i zużycie.
naturalny lateks w materacach jest ergonomiczny i łagodny dla skóry
Technologie producenta materacy Białystok

ViscoGel – inteligentna hybryda

Rewolucyjny wypełniacz powstały z połączenia pianki Memory i Comfogel. Pod względem zalet znacznie przewyższa klasyczną piankę Memory. W praktyce całkowicie adaptuje się do osoby śpiącej. M.in. za sprawą wstawek żelowych, równomiernie rozłożonych na całej powierzchni, jest skuteczniejszy w zapamiętywaniu kształtu ciała o 38%. Ponadto jest blisko dwa razy bardziej elastyczny i sprężysty. Dzięki swym właściwościom stanowi decydujący składnik naszych materacy ortopedycznych.

Główne zalety technologii ViscoGel:

 • ogranicza do minimum napięcia kręgosłupa,
 • idealnie przepuszcza powietrze i zapewnia odpowiednią regulację ciepła.

Niezależne sprężyny Pocket Spring

W systemie Pocket Spring, stanowiącym podstawę naszych materacy kieszeniowych, sprężyny nie są ze sobą bezpośrednio połączone, dzięki czemu każda z nich przenosi obciążenia równomiernie, niezależnie od innych. Z kolei dzięki dodatkowemu podwójnemu wzmocnieniu za pomocą krawędzi Field materace są odporne na deformację brzegu.

Główne zalety Pocket Spring:

 • zapewnienie idealnego, punktowego podparcia kręgosłupa,
 • długi okres użytkowania (dzięki wykorzystaniu stali sprężynowej),
 • cicha praca materaca.
niezależne sprężyny materaca w technologii Pocket Spring Białystok

Jeszcze więcej pomysłów na udoskonalanie materacy

To nie koniec nowoczesnych rozwiązań. Na rynku wciąż pojawiają się nowe technologie, dzięki którym również nasza oferta jest nieustannie udoskonalana. W materacach Neolux technologie są dopasowywane do konkretnych założeń dotyczących komfortu użytkowania. Z tego powodu niektóre z nich znajdziesz jedynie w wybranych modelach jak trwała tkanina Brown Jeans lub specjalna konstrukcja miękkości Mild Flow w materacu Laconica Spring.

Pozostałe rozwiązania:

 • ExtraSoft – stosowana jako dodatkowy wypełniacz nowa technologia pianki, zwiększa uczucie komfortu w naszych wybranych materacach kieszeniowych. Specjalna komórkowa struktura pozwala na swobodną cyrkulację powietrza i zmniejsza wydzielanie potu podczas snu,

 • klej Hot Melt – system termicznego łączenia warstw wprowadzony przez markę Neolux. Podobny klej używany jest przy produkcji opakowań spożywczych. Jest ekologiczny, bezzapachowy i antyalergiczny (nie zawiera rozpuszczalników i szkodliwych substancji lotnych),

 • ponadto produkty Neolux wyróżnia zachowanie międzynarodowych standardów jakości ISO 9001 oraz certyfikat OEKO-TEX®, potwierdzający przebadanie wszystkich komponentów pod względem bezpieczeństwa dla zdrowia.

Oferowane przez nas produkty Neolux to połączenie tego, co najlepsze w produkcji materacy. Każdy materac ze sklepu w Białymstoku gwarantuje zdrowy i wygodny sen. Wybierając nasze produkty, możesz być spokojny o siebie i Twoich bliskich.