Wiele osób korzysta z promocji, podczas których analiza produktu to ostatnie, o czym się myśli. Firmy chcące sprzedać każdy rodzaj tanich materacy potrafią oferować duże obniżki i w ten sposób kusić Klientów. Decyzja o zakupie z czasem może odbić się na zdrowiu, a przynajmniej zmniejszyć komfort snu, dlatego zbyt niska cena powinna wzbudzić podejrzliwość. Dzisiaj opowiemy o materacach, których zakup może się okazać nietrafionym pomysłem oraz o tym, dlaczego materace droższe warte są swojej ceny.

Materace sprężynowe i kieszeniowe niskiej jakości

Stare modele, zwane bonellowymi, były niegdyś bardzo popularne, lecz ich sprężynowa struktura nie zapewniała całkowicie komfortowego snu, a tym bardziej nie posiadała funkcji wyciszającej skrzypienie. Zdarzały się nawet takie przypadki, gdy brak przekładki tapicerskiej kończył się przebiciem materaca sprężyną. Co gorsza, producenci materacy, aby oszczędzić na ich wytworzeniu, zmniejszali liczbę sprężyn w danym wkładzie, co przekładało się na ryzyko problemów z kręgosłupem u osoby śpiącej na takim materacu.

Nowoczesne modele materacy sprężynowych, w tym również Neolux dostępne w Białymstoku, wyposażone są w system Pocket Spring. Polega on na zapakowaniu każdej sprężyny do osobnych, materiałowych kieszeni. Znacznie podnosi to jakość użytkowania oraz trwałość całego materaca. Sprezyny uginają się równomiernie pod ciężarem ciała, zapewniając optymalne podparcie całemu kręgosłupowi. Nie sposób znaleźć takie udogodnienia w tanich materacach.

Nieodpowiednia warstwa pianki

Zbyt cienka warstwa pianki zabezpieczającej nie dość, że jest niewygodna, to również grozi szybszym zużyciem taniego materaca. Poza tym modele wątpliwej jakości najczęściej są wytwarzane z użyciem najtańszych surowców i tworzyw. Można się więc spotkać z gąbką, czyli bardzo słabą wersją pianki poliuretanowej, której zużycie następuje w szybkim tempie.

Skutkiem użytkowania tanich materacy mogą być zatem pojawiające się bóle mięśni, karku, bioder i kręgosłupa. Nieprzespane noce stają się męczące, a sam materac często staję się ewentualnym zastępczym, ponieważ w takiej sytuacji często zapada decyzja o kupnie nowego modelu, który spełnia wymagania, jest wygodny, dobrze się na nim śpi.

Klienci z Białegostoku inwestują w droższe materace

Jeżeli chcesz dbać o zdrowie swoje i swoich bliskich, pomyśl, jak ważny jest sen. Wystarczy jedna noc przespana na wybranym modelu z gamy materacy lateksowych czy sprężynowych z tzw. wyższej półki, aby zauważyć różnicę. Ich cena może się wydawać wygórowana, jednak przekłada się całkowicie na komfort użytkowania, stabilność, higieniczność.

Wysokogatunkowe materace, dostępne również w Białymstoku, spełniają oczekiwania Klientów, zarówno tych, którym zależy tylko na wygodzie, jak i osób z problemami zdrowotnymi lub dolegliwościami bólowymi.

Podsumowanie – jakie zagrożenia niesie tani materac

Zanim zdecydujesz się na okazyjne kupno tanich materacy, ponieważ są akurat na promocji albo widzisz bardzo niską cenę, zapoznaj się z potencjalnymi zagrożeniami. Warto mieć świadomość, że niektóre modele to:

  • krótka żywotność – słabe jakościowo materace wytrzymają raptem kilka lat, zanim zaczną się zniekształcać czy kruszyć,
  • podatność na uszkodzenia mechaniczne – na przykład ryzyko przebijania się sprężyn w tradycyjnych materacach sprężynowych,
  • zapadanie się ciała – mowa o sytuacji, gdy materac nie wraca do wyjściowej pozycji, lecz utrwalają się na nim wszelkie odkształcenia,
  • ryzyko rozwoju mikroorganizmów – słaba cyrkulacja powietrza sprawia, że w tanim materacu łatwo rozwijają się wszelkie roztocza i pleśnie, a to stwarza ryzyko alergii.

Wszelkie niedogodności, które zostały przedstawione powyżej, pokazują, że lepiej jest jednorazowo zainwestować w porządny materac większą kwotę niż kilkukrotnie kupić materac nieprzystosowany do częstego, wygodnego użytkowania. Klientów Neolux nie trzeba już przekonywać, Ty również możesz sprawdzić, że pozytywne opinie są w pełni zasłużone.

Warto przeczytać: Materace dopasowane do wieku dziecka