Sen zajmuje znaczną część naszego życia, a ponadto bezsprzecznie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Rolą producenta materacy jest zagwarantować odbiorcom rozwiązania, które polepszą jakość ich snu – materace dopasowane do potrzeb ciała. Na szczególną uwagę zasługują osoby ze znaczną nadwagą, często otyłe, ponieważ w takim przypadku zwykły materac niesie ze sobą wiele niedogodności. Kwestia to dotyczy jednak również kulturystów, u których znaczny procent wagi stanowi masa mięśniowa.

Jaki rodzaj materaca sprawdzi się dla osób cięższych?

Poszczególne modele producenta materacy mają specyficzne właściwości. Od właściwości tych zależy, który model będzie najodpowiedniejszą propozycją. Dla osób otyłych i z nadwagą szczególnie polecamy:

  • Materace kieszeniowe – solidne wykonanie gwarantuje odporność, co przekłada się na wieloletnią trwałość. Ich konstrukcja pozwala prawidłowo utrzymywać ciało na całej powierzchni materaca, a dla jeszcze większej wygody zastosowano dołączenie warstw pianki termoelastycznej lub wysokoelastycznej;
    • System Pocket Spring, który znajduje się w naszych materacach sprężynowych, to idealne rozwiązanie również dla par, ponieważ materac ugina się wyłącznie w miejscach nacisku, więc sen jednej osoby nie wpływa zupełnie na komfort drugiej.
    • Specyficzna konstrukcja to całkowicie bezszelestne użytkowanie materaca, zatem można spać wygodnie bez ryzyka znanego z dawnych czasów skrzypienia sprężyn.
  • Materace piankowe – niegdyś nie stanowiły najlepszego wyboru, jeśli chodzi o materace dla osób cięższych, z powodu zbyt dużej miękkości. Nowoczesne modele, które znajdziesz również w gamie ofertowej Neolux, wykonywane są w oparciu o innowacyjne technologie dla idealnego podparcia ciała podczas snu. Co więcej, dodatkową twardość można uzyskać kładąc dodatkowy materac nawierzchniowy (na przykład materac nawierzchniowy KOKOS).

Przede wszystkim w materacach liczy się ich odpowiednio dobrane wypełnienie i o tę kwestię dbają producenci już na etapie projektowania poszczególnych modeli.

Jak dobrać materac do wagi osoby śpiącej?

Standardowe materace zwykle przewidują obciążenie osoby ważącej maksymalnie 100 kilogramów. Osoby cięższe powinny zwrócić szczególną uwagę na pewne parametry, które przyczynią się do wygodnego i spokojnego snu.

1. Wysokość materaca

Osoby z nadwagą przy wyborze odpowiedniego producenta materacy mogą kierować się na przykład wysokością materacy. Ich ciało wymaga solidnego podparcia, dlatego też minimalna wysokość materaca powinna wynosić 15-20 centymetrów lub więcej. Oznacza to zazwyczaj połączenie kilku warstw wewnątrz materaca, odpowiednio skomponowanych, uzupełniających się nawzajem.

Materace piankowe wyposażone są często w warstwę kokosową, dzięki czemu zyskują większą twardość przy zachowaniu mniejszej grubości. Nie są wtedy nadmiernie wysokie, a pozostają odpowiednio twarde i wytrzymałe.

2. Optymalna twardość

Wybór twardości może wydawać się trudny, jednak stanie się znacznie łatwiejszy, jeśli do dyspozycji Klienta są informacje od producenta materacy. Pozwolą one oszacować jak dobrać materac do wagi użytkownika, aby dobrze spełniał swoje zadanie.

Zbyt miękki materac może przyczynić się do nieprawidłowego ułożenia kręgosłupa, a zbyt twardy stwarza ryzyko bólu kości, mięśni, a nawet problemy z krążeniem.

Wysokoelastyczne lub termoelastyczne materace, które można znaleźć w naszej ofercie, pracują z ciałem osoby śpiącej. Niezależnie od pozycji można zatem ułożyć się wygodnie do snu i przespać spokojnie całą noc.

Asortyment producenta materacy, sprzedaż w Białymstoku

Zadaniem producenta materacy jest skomponowanie i uzupełnianie gamy ofertowej tak, aby każdy mógł znaleźć model odpowiedni dla siebie. W oparciu o opinie Klientów z Białegostoku i innych miast wiemy, które materace są wybierane najchętniej pod kątem potrzeb nietypowych, na przykład, gdy przyszły użytkownik jest bardzo wysoki. Kiedy jednak mowa o zwiększonej wadze, nie wystarczą odpowiednie wymiary materaca. Warto wtedy zainwestować w taki model, który nie odkształci się w trakcie użytkowania, zachowa swoją formę oraz funkcjonalność.

Warto przeczytać: Materace lateksowe czy piankowe? Porównanie cz.2