Rozpatrując strefę materacy ortopedycznych w kategoriach związanych wyłącznie ze zdrowiem, warto skupić się na różnych stadiach problemów z kręgosłupem. Niewielkie i ustępujące początkowo dolegliwości przerodzić się mogą w określone schorzenia, jeżeli odpowiednio wcześnie nie zostaną wdrożone konkretne działania. Inaczej niż w tanich materacach (ze słabszych jakościowo materiałów), w modelach wysokiej klasy standardem jest stosowanie innowacji.

Materace ortopedyczne z Neolux – zanim kręgosłup da znać o sobie

Fizjonomia ludzkiego ciała sama w sobie jest określeniem potrzeb człowieka podczas snu. Krzywizna kręgosłupa, konstrukcja mięśni oraz rozmieszczenie poszczególnych części ciała względem siebie sprawia, że warto wybrać materac, który:

  • zapewni równie dobre oparcie lżejszym i cięższym partiom ciała,
  • dostosuje się do krzywizn kręgosłupa,
  • będzie odpowiedni na jedno lub dwa miejsca sypialne, zależnie od potrzeb.

W materacach ortopedycznych stosowane są połączenia, które skutecznie wyparły znane z dawnych łóżek i materacy gąbki oraz sprężyny w wersji pierwotnej, nieudoskonalonej. W Neolux poprawa komfortu snu jest nieustannym obiektem zainteresowania.

Aby zapobiec nawarstwianiu się dolegliwości

Gdy bóle kręgosłupa, napięcie mięśni oraz inne objawy wynikające ze snu na nieodpowiednim materacu i w nieprawidłowej pozycji stają się faktem, materace ortopedyczne dają możliwość zatrzymania niektórych procesów. Inteligentne technologie sprawiają, że w jednym materacu łączy się miękkość oraz sprężystość, dlatego:

  • będziesz spać wygodnie, a jednocześnie każda Twoja pozycja znajdzie odpowiednie wsparcie w materacu,
  • nabierzesz zdrowych nawyków, jeżeli czas snu kojarzył Ci się dotąd głównie z nieustannym szukaniem dogodnej pozycji.

Gdy można zapobiec narastaniu dolegliwości lub pogłębianiu się wad postawy, warto niezwłocznie podjąć działania. Wysokiej klasy materac rehabilitacyjny można na tym etapie uznać za niezbędny. Zamiast tanich materacy o ograniczonej funkcjonalności, należy rozważyć inwestycję, która sprawdzi się przez lata.

Materace ortopedyczne dla dobrego snu Białystok

Gdy problemy z kręgosłupem wymagają korygowania i leczenia

Wysokoelastyczne materiały w materacach ortopedycznych w sposób równomierny przenoszą obciążenia ciała osoby śpiącej, dlatego model o takich właściwościach można nazwać również materacem rehabilitacyjnym. Istotną kwestią jest amortyzacja wszystkich stref ciała osoby śpiącej, co umożliwiają zarówno pakiety sprężyn w modelach sprężynowych, jak też warstwy funkcjonalnej pianki lub gąbki w innych materacach. Od strony praktycznej korzystne rozwiązania to:

  • podział wnętrza materaca na strefy poprzez zastosowania sprężyn o różnym poziomie sprężystości, ponieważ innego podparcia wymaga tułów, a innego głowa lub nogi,
  • zastosowanie warstw termoelstycznych, ponieważ ciało podczas snu zmienia swoja temperaturę i materac powinien na to reagować, otulając ciało, gdy jest bardziej ciepłe i wracając do pierwotnego stanu, gdy temperatura ciała jest niższa.

Na tym etapie z łatwością zapobiegniesz powstawaniu odleżyn lub unikniesz pogłębiania się zmian chorobowych.

Wszystko, co w materacach ortopedycznych ma istotne znaczenie

Neolux nieustannie tworzy materace ortopedyczne, ponieważ każdy model tej marki posiada takie właściwości. Począwszy od struktury pokrowca poprzez warstwy wypełnienia po konstrukcję wewnętrznego stelaża, całość różni się znacznie od tanich materacy, o czym możesz się przekonać, wybierając materac najlepszy dla siebie. O szczegółach chętnie opowiemy Ci w naszym salonie w Białymstoku.

Warto przeczytać także: Kiedy określenie „materace ortopedyczne” jest zgodne z faktami? 4 konkrety