Senność jest wynikiem wzmożonego wydzielania się melatoniny oraz adenozyny. Związki te sprawiają, że nasz umysł wysyła nam sygnały dotyczące zmęczenia i konieczności położenia się spać. Neurobiolodzy zajmujący się snem odkryli, że w momencie, kiedy wygodnie drzemiemy, nasz umysł uaktywnia niektóre receptory, które są odpowiedzialne za przechowywanie informacji oraz ich katalogowanie.

Jednak żeby ten proces przebiegł pomyślnie, ważne jest to, aby mieć dobry materac. Źle dobrany może sprawić, że będziemy się często przebudzać, co w konsekwencji może przyczynić się do wielu problemów zdrowotnych i znacznego zmniejszenia naszej wydajności psychofizycznej.

Materac nie musi być drogi

Nowoczesne materace z Białegostoku są połączeniem innowacyjnej technologii z nauką. To sprawia, że dobry (czyli komfortowy i wygodny) model, spełnia wszelkiego rodzaju wymagania oraz parametry, które dotyczą jakości produktu. Jednak pamiętajmy, że nie wiąże się to z koniecznością ponoszenia wysokich kosztów. W ofercie białostockiego sklepu z materacami, możemy znaleźć produkty na tzw. “każdą kieszeń”, które z całą pewnością przyczynią się do zdrowego i spokojnego snu.

Jeśli więc zależy nam na znalezieniu taniego materaca, który zadba o nasze ciało i umysł podczas snu, warto sprawdzić modele sprężynowe. Nowoczesny sposób projektowania oraz nowoczesna technologia sprawia, że są one niezwykle wygodne, trwałe oraz w odpowiedni sposób dostosowują się do naturalnych krzywizn ciała.

Na czym jednak polega innowacyjność sprężynowych modeli od białostockiego producenta materacy? Przede wszystkim na zastosowaniu systemu Pocket Spring, które polega na umieszczeniu tradycyjnych sprężyn w osobne kieszonki oraz połączenie ich za pomocą ekologicznego a zarazem wytrzymałego kleju Hot Melt.

Oprócz nowatorskiej techniki pakowania sprężyn w kieszonki, producent materacy zastosował również inne rozwiązania, które w znaczący sposób podnoszą komfort wypoczynku. Aby zniwelować tzw. falowanie, Neolux wykorzystał również sprężyny mniejszego zwoju, co w rezultacie sprawia, że materac nie ugina się w charakterystyczny sposób na całej powierzchni, ale jedynie w miejscu nacisku.

Tradycyjny materac w nowoczesnym wydaniu

W białostockim sklepie z materacami, najistotniejszą rolę pełni zadowolenie klientów, którzy mają różne wymagania, preferencje oraz określony budżet. Z tego właśnie powodu, tradycyjne sprężynowe modele zostały w znaczny sposób “odświeżone”, dzięki zastosowaniu lepszych rozwiązań. Testując więc tego typu produkt, ciężko uwierzyć, że jest to tani materac, ponieważ gwarantuje on znakomite odczucia oraz w znaczący sposób wpływa na jakość snu.

Zakup materacy z Białegostoku może być również dobrym rozwiązaniem dla różnego rodzaju hoteli oraz pensjonatów, dlatego w ofercie znajdziemy:

  • model pojedynczy, który może pełnić rolę “dostawki” o wymiarach 90×200 cm;
  • standardowa “dwójka”, czyli dwuosobowy materac 140×200 cm;
  • King Size, który niezmiennie cieszy się powodzeniem u osób, które cenią sobie dużą powierzchnię spania.

Dodatkowo, istnieje możliwość zakupu materaca na wymiar u białostockiego producenta, dzięki czemu możemy również dostosować wymiary powierzchni spania do własnych potrzeb lub niestandardowych sypialni. Jest to szczególnie ważne zarówno dla hoteli, jak również dla osób, które mają ponad 180 cm wzrostu i tradycyjna długość (czyli 200 cm) nie pozwala na komfortowy sen.