Materace twarde o różnym stopniu twardości

Twardość jest podstawowym kryterium przy wyborze materaca. Ocena twardości materaca jest jednak kwestią indywidualną, odczucie twardości zależy od wagi, wieku, stanu zdrowia (zwłaszcza schorzeń kręgosłupa). Może się zdarzyć, że zwolennicy materacy twardych podczas testu materaca o wysokim stopniu twardości uznają go za niewygodny. Z tego powodu zachęcamy do wizyty w naszych sklepach z materacami i osobistego sprawdzenia wybranych modeli.

Istotne fakty o materacach twardych

O tym, czy materac zostanie odebrany jako twardy, decyduje wiele czynników. Jednym z nich jest rodzaj wypełnienia. Przykładowo materac sprężynowy i lateksowy o tym samym stopniu twardości będą inaczej odbierane. W przypadku materacy lateksowych o twardości decydują również otwory w wypełnieniu (średnica, głębokość).

Ważną rolę odgrywa też odpowiednie połączenie różnych wypełnień. Innowacyjnym rozwiązaniem zwiększającym twardość np. modelu Neoflex Aero 3D jest zastosowanie wysokiej jakości pianki Latexform, która zapewnia odpowiednią twardość i razem z pianką Memory pozwala na idealne dopasowanie do kręgosłupa.

Dodatkową twardość gwarantuje np. wkład kokosowy. Klientom o większej masie lub preferującym twarde materace polecamy model Magnat Ultra-Kokos, posiadający warstwę wykonaną z lateksowanych włókien kokosowych. Ten materac z kokosem gwarantuje nie tylko lepsze podparcie kręgosłupa, ale też bezpieczny, higieniczny sen.

Materac do spania twardy od producenta z Białegostoku

Do oceny twardości konieczny jest test, polegający na położeniu się na materacu. Warto na to poświęcić nawet kilka minut:

  • przy prawidłowym ułożeniu w pozycji na boku kręgosłup będzie tworzył prawie linię prostą,
  • w pozycji na wznak lub na brzuchu kręgosłup na odcinku lędźwiowym wygina się, a ramiona i biodra lekko się zapadają.

Oferta materacy twardych Neolux

W naszych sklepach znajdują się modele o różnym stopniu twardości. Stosujemy oznaczenia według obciążenia na jedno miejsce sypialne. Podane wartości są zaleceniem, ich przestrzeganie może jednak wydłużyć okres przydatności materaca.

Sugerowane maksymalne obciążenia materacy (na jedno miejsce sypialne):

  • do 110 kg (modele: Magnat 3D, Imperial Memory 3D),

  • do 120 kg (modele: Texas 3D, Neoflex Memory 3D),

  • do 130 kg (modele: Innsbruck 3D, Neoflex Aero 3D),

  • do 150 kg (modele: Laconica Spring, Viscogel Springcomfort 3D).

Niezależnie od stopnia twardości nasze materace cechuje ergonomia, możesz mieć pewność, że łatwo się do Ciebie dopasują. Ponadto warstwy zewnętrzne zapewniają przyjemne odczucia i dopasowanie do ciała. Mechanizm odpowiedzialny za twardość materacy jest ukryty w najgłębszych warstwach i nie ma wpływu na komfort snu.

Wskazówki:

  • dobór materaca twardego jest szczególnie problematyczny dla par. W przypadku, gdy między dwoma osobami występuje duża różnica pod względem wagi, materac może się dopasowywać do cięższej osoby, powodując dyskomfort osoby lżejszej. Z tego względu zaleca się stosowanie dwóch osobnych modeli o różnym stopniu twardości,
  • warto pamiętać, że dwustronne materace mają asymetryczną twardość (np. Magnat Ultra-Kokos).

Nasi konsultanci spotykają się często z opinią, że materac twardy jest jednocześnie najzdrowszy. Warto jednak pamiętać, że nie jest to uniwersalne rozwiązanie i warto sprawdzić też materace miękkie. Jeśli mieszkasz w Białymstoku zachęcamy Cię do wizyty w naszych sklepach i wykonania testu.

Zobacz naszą ofertę materacy twardych.

Oferujemy duży wybór modeli w różnych przedziałach cenowych, począwszy od tanich materacy po modele luksusowe.