Materace termoelastyczne – nieziemsko wygodne

To szczególna kategoria materacy korzystających z zaawansowanych technologicznie pianek poliuretanowych. Ich powstanie zawdzięczamy specjalistom z NASA oraz technologii kosmicznej. W materacach termoelastycznych Neolux znajdziesz udoskonaloną piankę Memory, dzięki której Twój wypoczynek nabierze nieziemskiego wymiaru.

Działanie materaca termoelastycznego

Materac z pianki termoelastycznej to przykład zaawansowanej technologii produkcji materacy piankowych, o których więcej dowiesz się z osobnej zakładki. W przypadku materacy Neolux wykorzystano pianki Memory oraz Viscogel o wyjątkowych parametrach gęstości (miliony otwartych okrągłych komórek). Ich działanie jest jednak proste i jak wskazuje nazwa ma związek z temperaturą, ale też ze stopniem nacisku. W kontakcie z ciałem pianki rozgrzewają się i dopasowują swój kształt do poszczególnych krzywizn i wagi ciała.

Swego rodzaju termoregulacji pianki materace termoelastyczne zawdzięczają wysokie właściwości ortopedyczne. Pianki tego typu sprawiają, że materace zyskują elastyczność punktową. Dopasowując się idealnie, całkowicie redukują naciski i pozwalają na kompletne odciążenie kręgosłupa i rozluźnienie mięśni. To sprawia, że podczas snu Twoje ciało nie potrzebuje tak często zmieniać pozycji i wstajesz wyraźnie wypoczęty.

Bardzo wygodny materac termoelastyczny Białystok

Pozostałe zalety:

  • hipoalergiczność – pianka jest bezpieczna również dla alergików,
  • materac wysokoplastyczny wspomaga krążenie krwi,
  • polecane w profilaktyce odleżynowej (każdy model z powodzeniem może pełnić funkcję materaca przeciwodleżynowego).

Wyjątkowość materacy termoelastycznych Neolux

znakomite właściwości materacy termoelastycznychDostępne w naszych sklepach z materacami produkty Neolux zawierają piankę Memory zbudowaną z wielu mikrokomórek typu otwartego. Jest ona ważnym uzupełnieniem innych typów wypełnień, wśród których najważniejszy jest kieszeniowy wkład Pocket Spring (o nim więcej w zakładce o materacach kieszeniowych). Pianka Memory wspiera sprężyny kieszeniowe, sprawiając, że materac jeszcze lepiej dopasowuje się do ciała. Ponadto materac jest miękki na zewnątrz a twardy w środku, co również powoduje lepsze podparcie dla kręgosłupa.

Taka wielowarstwowa konstrukcja materacy Neolux, połączenie różnych komponentów jest efektem wieloletniego udoskonalania materacy i pozwala na maksymalizację ich ortopedycznych właściwości.

Wybrane materace termoelastyczne Neolux:

  • dwustronne materace, z pianką Memory po stronie letniej: modele Neoflex Aero 3D lub Imperial Lateks Memory,
  • ekskluzywne materace np. jednostronny model Innsbruck, w którym ortopedyczne właściwości są wspomagane naturalnym lateksem,
  • modele z funkcją mikromasażu: Laconica Spring (za tę funkcję odpowiada wielopoziomowy pokrowiec Softlogic) lub Imperial Memory z pianką masującą.

Tego typu materace zaleca się stosować w temperaturze 17-23oC. W niższych temperaturach pianka twardnieje.

Materace termoelastyczne są propozycją dla wszystkich cierpiących na bóle pleców, których nie satysfakcjonuje jakość nocnego wypoczynku. Zapraszamy klientów z Białegostoku i okolic, którzy szukają standardowych rozmiarów lub potrzebują materaca na wymiar.

Zobacz naszą ofertę materacy termoelastycznych.

Oferujemy duży wybór modeli w różnych przedziałach cenowych, począwszy od tanich materacy po modele luksusowe.