Dodatkowe wsparcie czyli materace nawierzchniowe

Osobną kategorię pod względem budowy i zastosowania pełnią materace nawierzchniowe. Są to tzw. nakładki na standardowe materace, o identycznym wypełnieniu i rozmiarze ale o dużo mniejszej grubości. Nie zaleca się ich zamiast bazowych materacy, ale odpowiednio dobrane mogą Cię uratować pod innymi względami. Przekonaj się, kiedy warto skorzystać z takiego wsparcia.

Rola materacy nawierzchniowych:

  • przede wszystkim pozwalają zniwelować skutki działania zużytego lub po prostu źle dobranego głównego materaca. Najważniejsze problemy wynikają z jego niewłaściwego stopnia twardości. Zbyt miękki lub zbyt twardy materac bazowy powoduje dyskomfort podczas snu, z kolei jego wymiana oznacza często dużą inwestycję. Prostym i przystępnym cenowo rozwiązaniem może tu być materac nawierzchniowy o odpowiednim stopniu twardości.
  • mogą stanowić substytut warstwy komfortu w różnego typu rozkładanych łóżkach i kanapach,
  • materac nawierzchniowy chroni główny materac przed zabrudzeniem lub zamoczeniem i wydłuża jego żywotność. Przyczynia się do tego przede wszystkim łatwy w utrzymaniu w czystości, zdejmowany pokrowiec, w który wyposażone są nakładki,
  • po rozłożeniu na podłodze mogą stanowić dodatkową przestrzeń do spania.

Dobierz rodzaj materaca nawierzchniowego

Podobnie jak standardowe materace sypialniane nakładki różnią się między sobą głównie rodzajem wypełnienia. Polecamy materace nawierzchniowe:

  • z pianki Memory – są ratunkiem w przypadku zbyt twardego materaca bazowego lub jako dodatkowa warstwa dla osób starszych i chorych, często przebywających w pozycji leżącej. Przy krótkiej rekonwalescencji może on zastąpić materac rehabilitacyjny.

  • z naturalnego lateksu – ze względu na swą sprężystość są zalecane jako nakładka na zbyt miękki lub wyeksploatowany (posiadający nierówną powierzchnię). Z kolei jego hipoalergiczne właściwości i przewiewność czynią z niego doskonały materac dla alergika,

  • warstwowe, łączące różne rodzaje pianek, zwiększające komfort użytkowania.

Każdy z nich doskonale współgra zarówno z materacami kieszeniowymi jak i piankowymi.

Materace nawierzchniowe są lekkie i znacznie cieńsze niż standardowe materace. Mają wysokość na poziomie 3-7 cm, co czyni je łatwymi w składaniu (i przechowywaniu) oraz w transporcie. Możesz je łatwo zabrać w podróż i używać jako ochronną warstwę łóżka hotelowego lub awaryjną przestrzeń na drzemkę Twojego dziecka. Są dostępne w wielu rozmiarach, więc łatwo dobierzesz najlepszy dla siebie.

Jeśli szukasz materaca np. z powodu źle dobranego materaca sypialnego, zgłoś się do nas. Doświadczeni konsultanci w naszych sklepach w Białymstoku służą pomocą w każdym przypadku.

Zobacz naszą ofertę materacy nawierzchniowych.

Oferujemy duży wybór modeli w różnych przedziałach cenowych, począwszy od tanich materacy po modele luksusowe.