Materace kieszeniowe – solidna podstawa dla snu

Materace kieszeniowe cieszą się opinią trwałych, cichych i komfortowych. Z tego względu wkłady kieszeniowe stały się bazą dla konstrukcji części produktów materacy Neolux. W połączeniu z odpowiednio dobranymi pozostałymi wypełnieniami (np. piankowymi) gwarantują zdrowy sen i udany wypoczynek.

Podstawa komfortu materacy kieszeniowych Neolux

Pod względem konstrukcji podstawą działania każdego materaca firmy Neolux jest nowoczesny system Pocket Spring, w którym każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszeni (wykonanej z wysokiej jakości tkaniny). Taka konstrukcja sprawia, że każda sprężyna pracuje osobno. Ugina się tylko w miejscu nacisku i jego okolicy, przenosząc obciążenia niezależnie od pracy pozostałych sprężyn.

Zalety naszych materacy:

  • punktowa elastyczność i prawidłowe ułożenie każdej części ciała (także przy częstej zmianie pozycji),
  • funkcja wyciszająca (stłumienie skrzypienia sprężyn),
  • trwałość, wynikająca z odporności na uszkodzenia (dzięki czemu są popularne w hotelach),

  • są dobrym rozwiązaniem dla par – konstrukcja sprawia, że ruch danej osoby jest mało odczuwalny i dokuczliwy dla drugiej.

Materac kieszeniowy o wymiarach 140x200 cm Białystok

Materace kieszeniowe z lateksem i innymi piankami

Nad wkładem sprężynowym naszych materacy znajdują się warstwy zewnętrzne. Są one bezpośrednio odpowiedzialne za oddzielenie ciała od sprężyn i zwiększenie komfortu użytkowania. W materacach Neolux do obłożenia kieszeni ze sprężynami wykorzystuje się m.in. pianki soft, naturalny lateks i wypełniacz Memory. Są one dodatkowym wsparciem systemu Pocket Spring i zwiększają właściwości ortopedyczne materacy. Takie połączenie zalet systemu kieszeniowego i nowoczesnych pianek pozwala na jeszcze skuteczniejsze dopasowanie do kształtu ciała.

Przykłady wypełnień w materacach kieszeniowych:

  • materace kieszeniowe z lateksem – np. wyposażone w warstwę z naturalnego perforowanego lateksu oraz dodatkowo z pianki lateksowej Latexform odpowiadających za twardość (jak w ekskluzywnych materacach z serii Innsbruck),

  • materace kieszeniowe z pianką Memory – to modele termoelastyczne, gdzie wspomaganie sprężyn odbywa się dzięki wyczuleniu pianki tego typu na zmianę temperatury. Znajdziesz ją np. w materacu Imperial Memory.

Wyróżnikiem systemu Pocket Spring stosowanego w produktach Neolux jest tzw. krawędź Fidel czyli podwójne boczne wzmocnienie sprężyn. Dzięki temu nawet przy częstym siadaniu na brzegu materaca nie ulegnie on deformacji. To rozwiązanie znacząco wydłuża ich trwałość.

Materace kieszeniowe są dość uniwersalnym rozwiązaniem. Właściwie dobrane pod względem miękkości, będą odpowiednie dla osób o różnych potrzebach. Polecamy je szczególnie wymagającym klientom z Białegostoku oraz okolic.

Zobacz naszą ofertę materacy kieszeniowych.

Oferujemy duży wybór modeli w różnych przedziałach cenowych, począwszy od tanich materacy po modele luksusowe.