Z wiekiem ciało staje się mniej mobilne, co ma odbicie w wydłużaniu czasu wypoczynku, jednak długotrwałe leżenie może prowadzić do powstawania bolesnych zmian skórnych. Aby zapobiec odlezynom warto sprawdzić, jakie materace przeciwodleżynowe są polecane dla seniorów, którzy często borykają się z wieloma problemami zdrowotnymi, w tym również ortopedycznymi.

Materace piankowe o wysokiej elastyczności

Godnymi uwagi materacami przeciwodleżynowymi, które sprostają wymaganiom seniorów, są modele dostępne w sklepie internetowym oraz w siedzibie Neolux w Białymstoku. Wykonane są z pianki termoelastycznej, która ma właściwości inteligentnego dostosowywania się do kształtu ciała osoby śpiącej.

W czym tkwi sekret materacy wykonanych z pianki poliuretanowej, której zalety zostały docenione przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA)? Przede wszystkim w ich zdolności do modelowania kształtu względem naturalnych krzywizn ciała człowieka i jego ciężaru.

Dodatkową korzyścią jest antyalergiczność takiego materaca, ponieważ jej struktura zapobiega gromadzeniu się alergenów, tj. kurzu, roztoczu lub zarodków grzybów. To z kolei może mieć pozytywny wpływ na zdrowie seniora, jeśli cierpi on na astmę lub choroby układu oddechowego.

Materace przeciwodleżynowe z Białegostoku

Troska o zdrowie, bezpieczeństwo i komfort snu seniorów sprawia, że często szukamy dla nich odpowiedniego materaca, który będzie wspierał ich leczenie, rehabilitację oraz pośrednio wpłynie na samopoczucie w ciągu całego dnia.

Wraz z wiekiem ciało staje się wrażliwsze i bardziej narażone na urazy nocne, dlatego warto znaleźć taki materac, który będzie dopasowany do potrzeb naszych najbliższych.

Idealny materac dla seniora:

 • jest wykonany z materiałów, które umożliwiają swobodną i efektywną cyrkulację powietrza,
 • posiada odpowiedni poziom twardości dostosowany do preferencji i potrzeb użytkownika,
 • dostosowuje się do kształtu ciała w sposób naturalny,
 • posiada właściwości materacy przeciwodleżynowych (na podstawie zapotrzebowania Klientów z Białegostoku i innych miast),
 • zapewnia komfortowy i nieprzerwany sen, a więc nie faluje i nie skrzypi podczas zmiany pozycji osoby śpiącej.

Pamiętajmy, że ciało osoby starszej jest bardziej narażone na konsekwencje źle dobranego materaca, można jednak zapobiec pogłębianiu się dolegliwości bólowych – wystarczy zadbać o to, aby wybrany model materaca odpowiednio podpierał kręgosłup na całej jego długości.

Materac przeciwodleżynowy dla seniorów Białystok

Wskazania do stosowania materacy termoelastycznych

Nie tylko profilaktyka przeciwodleżynowa jest ważna w przypadku wyboru materaca ortopedycznego wykonanego z pianki termoelastycznej. Modele z wartswą poliuretanu znajdą zastosowanie również w przypadku:

 • chorób układu krążenia,
 • częstych bólów głowy wywołanych nadwyrężeniem mięśni i kręgów szyjnych,
 • chorób skórnych, tj. egzema,
 • leczenia nadwyrężeń mięśni,
 • złamań,
 • rekonwalescencji pooperacyjnej.

Znalezienie odpowiedniego materaca dla seniora nie musi wiązać się z długimi poszukiwaniami. Modele materacy przeciwodleżynowych, wybieranych chętnie przez użytkowników z Białegostoku i innych miast, należą do grupy leczniczej i łączą w sobie różne właściwości, dzięki czemu otrzymujemy komplet wielostronnych korzyści.

Pamiętajmy również, że produkty wykonane z pianki są elastyczne, dlatego bez przeszkód mogą być stosowane na profesjonalnych łóżkach rehabilitacyjnych, także tych, które posiadają podnoszony zagłówek. Ta i powyższe zalety sprawiają, że niezależnie od wieku, można zapewnić sobie optymalne warunki snu, odpoczynku i rehabilitacji.

Warto przeczytać: Gdy materace ortopedyczne są niezbędne