Materace piankowe cieszą się coraz większą popularnością. Są proste w produkcji, funkcjonalne i uniwersalne. Można je stosować na różnych stelażach, dobrze dopasowują się zarówno do osób dorosłych i seniorów, jak i dzieci. Przedstawiamy wady i zalety tego typu materacy oraz podpowiadamy, jak dobrać idealne rozwiązanie dla siebie.

Dla kogo materace piankowe?

Na popularność materacy pianowych w dużej mierze wpłynął rozwój technologii produkcji poliuretanu. Pianka poliuretanowa jest elastyczna i plastyczna. Producent materacy nie ma problemów z cięciem czy wykończeniami. Materace z tego materiału można dopasowywać do różnych rozmiarów oraz rodzajów stelaży. Sprawdzą się one zarówno na stelażach podnoszonych manualnie, jak i nowoczesnych ramach sterowanych elektrycznie. Materace piankowe polecane są również na stelaże przeciwodleżynowe, przeznaczone dla osób chorych.

Materac z pianki można wykorzystać na łóżko dla osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Na rynku dostępne są także rozwiązanie specjalnie na czas rehabilitacji, dla osób cierpiących na przewlekłe bóle kręgosłupa czy alergie. Z powodzeniem można zamówić również materac na wymiar, który sprawdzi się dla osób z nadwagą czy pary o dużej różnicy wagowej. Uniwersalność sprawia, że pianka staje się jednym z częściej wybieranych materiałów.

Zalety i wady materacy piankowych

Naterac piankowy w nowoczesnej sypialniZaletą tego rozwiązania jest wysoki komfort użytkowania. Do produkcji materaców piankowych wykorzystuje się nie tylko klasyczną piankę poliuretanową, ale także inne materiały oraz rozwiązania, które zwiększają komfort snu, na przykład:

  • unikalne i funkcjonalne tkaniny pokrowców:
    • Comfotex jako warstwa wierzchnia, wyjątkowo miękka i delikatna w dotyku,
    • Jeans – zastosowana na bokach pokrowca, dodaje całości charakteru,
  • system cyrkulacji powietrza – ciekawe rozwiązanie, które zapobiega przegrzewaniu materaca; powietrze przepływa swobodnie pomiędzy warstwami, a ogrzane zostaje odprowadzone na zewnątrz.

Materace piankowe precyzyjnie dopasowują się do ciała, co zapewnia zdrowy i komfortowy sen. Warunkiem jest wysoka jakość surowców i tworzyw zastosowanych na etapie produkcji, a także profesjonalny dobór i łączenie poszczególnych warstw.

Różna gęstość pianki i szeroki wybór rozmiarów pozwala dopasować rozwiązanie do każdej sypialni. Na pojedyncze łóżka można wybrać materac piankowy 90×200, dla dwóch osób sprawdzi się klasyczny materac piankowy 140×200 cm.

Niektórzy nie preferują materacy z pianki ze względu na jej niższą wytrzymałość. Warto jednak pamiętać, że pianka ulega odkształceniom tylko wtedy, gdy jej gęstość nie jest dopasowana do wagi śpiącej osoby lub gdy wybierzesz materac słabszy jakościowo, stworzony w oparciu o nieefektywne wzorce. Z materacami Neolux możesz mieć pewność, że śpisz na materacu o odpowiednich właściwościach.

Jedyną „słabszą” stroną pianki może być wysoka cena. Warto jednak pamiętać, że inwestujemy w komfort i własne zdrowie, a dokonując zakupów w sprawdzonych sklepach zyskasz pewność, że inwestycja w materac to rozwiązanie na lata.