Podczas snu regeneruje się nie tylko nasz umysł, ale także ciało, w tym mięśnie i stawy. Aby skutecznie polepszyć komfort snu, warto zapoznać się z materacami piankowymi. Ich innowacyjne wypełnienie w dużym stopniu wpływa na jakość snu, samopoczucie i rozluźnienie w ciągu całego dnia.

Technologia wykonania materacy piankowych

Aby zarówno materac piankowy, jak i sprężynowy spełniał swoje zadanie, potrzeba technologii, która zagwarantuje komfort oraz wypoczynek. Równie istotna jest jakość każdej warstwy materaca, ponieważ przekłada się ona na trwałość produktu.

Materace piankowe – krótka charakterystyka

Jak sama nazwa wskazuje, materace piankowe wykonane są z tworzyw w formie pianki, a poszczególne rodzaje pianek charakteryzują się innymi właściwościami. Aby zapewnić jak najlepsze działanie, materiały dobierane są z dużą starannością. Producentom zależy na zdrowiu i wygodzie Klienta, więc oferują innowacyjne modele o sprawdzonych właściwościach. Stare wersje ze słabej gąbki warto więc zastąpić czymś, co będzie służyć wiele lat.

W materacach piankowych można spotkać pianki, takie jak:

  • pianka Soft,
  • Latexform,
  • Extrasoft,
  • Memory,
  • oraz Memory Comfort.

Co więcej, w sprzedaży są modele piankowe z dodatkiem naturalnego lateksu, oraz materace termoelastyczne. Ich właściwości w połączeniu z wybranymi piankami tworzą produkt wygodny, przyjemny w użytkowaniu i jednocześnie ortopedyczny.

Materace sprężynowe

Nowoczesny projekt pozwolił zapomnieć o klasycznych, skrzypiących materacach sprężynowych. W produkcie Neolux zastosowano system Pocket Spring, czyli sprężyny umieszczone w osobnych, materiałowych kieszeniach połączonych ze sobą. Dzięki temu praca sprężyn jest cicha i płynna.

Obciążenie nie oddziałuje na całą powierzchnię, ale na konkretne miejsce. Wpływa to na wygodny sen, odciążenie kręgosłupa oraz zapobiega efektowi falowania materaca, co jest ważne, gdy śpią na nim dwie osoby.

Różnice między materacem piankowym a sprężynowym

Pomimo równie częstego zastosowania, oba materace posiadają szczególne cechy, które decydują o tym, gdzie dany model sprawdzi się najlepiej. Poniżej zamieszczamy listę cech, które wyróżniają materace piankowe:

  • plastyczność – dzięki właściwościom pianki poliuretanowej materac piankowy można przycinać na określony wymiar Pozwoli to dopasować model do niemal każdego stelażu, a jego elastyczność czyni go dobrym materacem przeciwodleżynowym;
  • uniwersalność – liczne zalety i zastosowania znajdują potwierdzenie w wyborze materacy piankowych przez Klientów z Białegostoku, materace dopasowane są do potrzeb osób w każdym wieku;
  • różna gęstość pianki – podstawowa cecha, którą należy dobrać pod kątem wagi użytkownika.

Za to materace sprężynowe charakteryzują się:

  • wysoką wytrzymałością – porządna trwałość materiałów sprawia, że takie materace wybierać warto na przykład na wyposażenie hoteli,
  • wygodą użytkowania – dzięki miejscowemu uginaniu się sprężyn ciało i kręgosłup zyskują odpowiednie podparcie.

W obu przypadkach jednakowe są walory higieniczne. Zastosowane materiały oraz systemy odprowadzania ciepła z wnętrza materaca pozwalają na sprawną cyrkulację powietrza, dzięki czemu materac nie sprzyja rozwojowi roztoczy i innych mikroorganizmów.

Materace z możliwością zakupu w Białymstoku

Materace piankowe sprawdzą się jako wyposażenie łóżka, zapewniając solidny wypoczynek. Podobnie jest w przypadku materacy sprężynowych, a także lateksowych, o których napiszemy więcej w kolejnym artykule.

Końcowa decyzja zależy od własnych potrzeb i oczekiwań, dlatego też zapraszamy Klientów z Białegostoku do przetestowania materacy w naszym salonie.

Warto przeczytać: Drogie i tanie materace