Możliwość zamówienia materacy na wymiar jest niezwykle istotna, jeśli posiadamy niestandardowe łóżko, co w czasach aranżacji skupionych na hand-made oraz mebli wykonanych z palet, może okazać się idealnym rozwiązaniem. O tym, kiedy warto wybrać taką opcję i co się z tym wiąże, dowiemy się z dzisiejszego poradnika.

Łóżko z palet, czyli hit aranżacyjny wykorzystujący recykling

Popularne łóżka z palet stały się hitem wnętrzarskim, który podbił nasze serca. Z jednej strony daje możliwość zaoszczędzenia niemałej sumy pieniędzy, zaś z drugiej – jest ukłonem w stronę środowiska. Filozofia “zero-waste”, czyli minimalizacja odpadów oraz kreatywny recykling połączony z możliwością zamówienia materaca na wymiar, może całkowicie odmienić wnętrze naszej sypialni i znacznie podnieść komfort snu.

Popularne łóżka z palet mają wiele walorów dekoracyjnych oraz są nieskomplikowane w wykonaniu, jednak z uwagi na brak stelaża, wymagają zastosowania odpowiedniego materaca. I tu właśnie niezwykle przydatną opcją okazuje się opcja zamówienia modelu z dziedzinie materacy na wymiar (w Białymstoku jedna z możliwości to sklep Neolux), gdzie wymiary powierzchni zostaną dopasowane do naszych potrzeb.

Wykonanie łóżka z palet będzie również korzystne finansowo, ponieważ często odpowiednie materiały kupimy za niewielkie pieniądze. Dodatkowo palety możemy dowolnie pomalować lub postarzyć drewno, dzięki czemu uzyskamy ciekawy efekt aranżacyjny.

Jaki wybrać materac?

Zamówienie materacy na wymiar wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania ze względów produkcyjnych. Jednak komfort użytkowania oraz walory estetyczne, które się z tym wiążą, z pewnością zrekompensują nam wydłużoną realizację usługi. Jeśli więc jesteśmy zdecydowani, aby odmienić swoją sypialnię i nadać jej nieco rustykalnego wykończenia, warto przejrzeć ofertę dystrybutora z Białegostoku, aby wybrać najlepszy model dla siebie.

Kupując materac musimy się kierować przede wszystkimi własnymi preferencjami oraz przeznaczeniem:

  • jeśli lubimy efekt miękkości i delikatności, idealnym może się okazać materac wykonany z pianki Memory,
  • w przypadku, gdy zależy nam na bardzo wysokiej trwałości i uniwersalności (np. z materaca będą korzystać głównie goście), wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie model sprężynowo-kieszeniowy.

Materace na wymiar – Białystok i nie tylko

Konieczność zakupu materacy na wymiar nie jest zależna jedynie od posiadania łóżka z palet, ponieważ wiele zależy również od tego, ile mamy wzrostu. O ile przy niższych osobach nie ma większych problemów z dopasowaniem odpowiedniego modelu, dla wyższych będzie nieco utrudnione, lecz im większy wybór rozmiarów materaca, tym szybciej dobierzemy model odpowiedni dla siebie.

Nabycie materaca, który będzie gwarantował odpowiednie podparcie dla całego ciała, jest szczególnie istotne dla zdrowia naszego kręgosłupa. Jeśli więc mamy powyżej 180 cm, niezbędny będzie zakup dłuższego modelu, np. 220 cm, aby zapewnić sobie optymalne warunki snu. Jest to inwestycja we własne zdrowie, zatem taka, którą warto uwzględnić przy wymianie lub modernizacji miejsca sypialnego.

Materace na wymiar niestandardowe wymiary Białystok

O materacach warto wiedzieć więcej

W trosce o swoje zdrowie, warto skontaktować się ze specjalistą w dziedzinie doboru materacy i wspólnie znaleźć odpowiedni model. Bez względu na to, czy posiadamy łóżko ze sklepu, wykonywane na zamówienie przez stolarza lub własnoręcznie zrobione, np. z palet, powierzchnia spania musi być dostosowana do naszego ciała. Tylko wtedy można mówić o higienie snu i dbałości o jakość wypoczynku. Z materacami na wymiar mamy ułatwione zadanie.

Warto przeczytać: Materace lateksowe – w czym tkwi sekret snu na piance?