Materace na wymiar odpowiednie dla wyższych osób stanowiły dawniej rzadkość, jednak wiodący producenci pamiętają o tym, że liczy się komfort każdego użytkownika. W związku z powyższym często wykonywane są modele na indywidualne zamówienie, aby finalnie materac był dobrze dobrany na potrzeby najwyższych Klientów.

Czy materace tego typu są trudno dostępne w Białymstoku

Znalezienie odpowiedniej wielkości może być problematyczne w regularnym asortymencie, chociaż i tutaj od lać widać trend oferowania coraz większych rozmiarów. Ponieważ jednak przy wyborze modelu należy pamiętać o zapasie +20 cm do wzrostu użytkownika, firmy oferujące materace coraz częściej oferują tworzenie na wymiar.

Gama materacy na wymiar Neolux jest przykładem usług, gdzie również na potrzeby Klientów z Białegostoku wykonywano materace o wysokości 230 cm. Standardowy ma pozostać jedynie kształt materaca – prostokąt lub kwadrat.

Ważny wybór odpowiedniego materaca dla osób wysokich

Najczęściej jest tak, że to osoby wysokie, w porównaniu do niższych są bardziej narażone na kontuzje, urazy fizyczne oraz problemy z kręgosłupem. Zwłaszcza w okresie dojrzewania, kiedy to proces wzrostu jet intensywny, dobrze jest zadbać o odciążenie kręgosłupa podczas snu.

W standardowych łózkach większość wysokich ludzi narażona jest na nieprzespane noce, choćby z powodu skulonej pozycji lub wystających stóp poza materac. W takich okolicznościach inwestycja w porządny model to najlepsza troska o własny odpoczynek.

Podczas zakupu całego łóżka warto zorientować się jaki stelaż będzie najlepiej dostosowany do tego typu sylwetki. To podstawa, która sprawia, że materac pozostaje elastyczny, wygodny i odporny na odkształcenia. Oczywiście znamy sytuacje, gdy przez krótki czas materac był użytkowany na podłodze, na przykład do czasu wykonania łóżka przez stolarza, natomiast naturalne warunki spania na materacu to właśnie takie, gdy podłożem jest solidny łóżkowy stelaż.

O tym warto pamiętać, wybierając materac dla siebie

Określenie jakiego materaca potrzebujesz to kluczowy element, aby nie żałować tego zakupu. Dlatego też należy pamiętać o takich rzeczach jak:

  • Waga i wiek osoby śpiącej – dopasowanie wagi do gęstości materaca to punkt obowiązkowy, podobnie jak i kwestia wieku. Osoby starsze chętniej korzystają z miękkich materacy, które rozluźniają zmęczone mięśnie i stawy.
  • Rozmiar – najważniejszy aspekt w przypadku osób wysokich, dla których standardowe materace o wysokości 200 cm, nie są wystarczające. W salonie Neolux w Białymstoku można przetestować materace a gdy potrzebny jest większy model – złożyć indywidualne zamówienie.
  • Twardość – to od niej zależy czy wstaniesz wypoczęty, czy też jak po nieprzespanej nocy. Wybierając materac o odpowiedniej twardości, najlepiej jest przetestować kilka z nich, aby następnie określić swoje preferencje.

Dobrym przykładem materaca, który zapewnia wysoką jakość i wygodę, jest materac piankowy, o którym wspominaliśmy w innym artykule. Jego struktura pozwala na relaks ciała, dopasowując się do kształtu i ciężaru osoby śpiącej. Jednocześnie bogata gama ofertowa sprawia, że wybrać możesz spośród wielu funkcjonalnych modeli.

Materace na wymiar dostosowane do Twoich potrzeb

Zarówno materace piankowe, jak i sprężynowe, można wyposażono w dodatkowe warstwy, zwiększające komfort użytkowania. W ten sposób Klient dostaje produkt ortopedyczny, ergonomiczny, a nawet hipoalergiczny. Co więcej, ta wielość zalet pozwala na użytkowanie materacy przez osoby w każdym wieku, również przez seniorów i dzieci.

Tak jak wielu naszych z Klientów z Białegostoku, poznaj materace Neolux. I materace na wymiar, i dostępne w stałej sprzedaży, są spełnieniem realnych oczekiwań.

Warto przeczytać: Co zrobić, jeśli materac jest za twardy lub zbyt miękki