Zwolennicy materacy lateksowych, nie wyobrażają sobie powrotu do standardowych, jednowarstwowych modeli. Tego rodzaju powierzchnia daje nie tylko uczucie “bujania w obłokach”, ale również jest znakomitą alternatywą dla osób, które cenią sobie wysoki standard oraz higienę snu. W czym tkwi sekret takich materacy? O tym dowiemy się w dzisiejszym artykule.

Zalety materacy lateksowych

Stojąc przed wyborem materaca często szukamy takiego, który zapewni nam możliwie najwyższą jakość snu i komfort użytkowania. Nikt nie lubi nocnych przebudzeń, z powodu niewygodnego i skrzypiącego przy każdej zmianie pozycji, dlatego producenci często przekonują, że wybór modelu piankowego, całkowicie wyeliminuje tego typu problemy. Ale czy faktycznie tak jest?

Cechy przypisywane materacom leteksowym są nie tylko informacjami producenta. To również właściwości odczuwane przez użytkowników. Popyt w Białymstoku nieustannie potwierdza, że za sprawą lateksu materace:

  • są bardzo elastyczne, dlatego z powodzeniem mogą być stosowane w przypadku łóżek z podnoszonym zagłówkiem,
  • posiadają zdolność dopasowania się pianki do naturalnego kształtu ciała, co gwarantuje wyższą jakość snu oraz wzmacnia komfort użytkowania,
  • sprawiają, że kręgosłup jest lepiej podparty, a mięśnie się rozluźniają, co eliminuje poranne bóle pleców spowodowane złym dopasowaniem powierzchni do ciała śpiącego.

Co więcej, pianka lateksowa nie ulega odkształceniom, dzięki czemu przez wiele lat możemy się cieszyć jej właściwościami.

Kolejną, równie istotną zaletą materacy, w których poszczególne warstwy stworzono z dodatkiem naturalnego lateksu, jest ich antyalergiczność, dlatego są polecane dla osób, szczególnie ceniących sobie higienę snu. Modele z lateksowym wypełnieniem bardzo dobrze “oddychają”, więc wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz, co dodatkowo eliminuje ryzyko mnożenia się mikroorganizmów, w tym zarodków grzybów i pleśni.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Jeśli poszukujemy “pewniaka” i zależy nam na tym, aby materac posiadał odpowiednie właściwości ortopedyczne i antyalergiczne, czyli nie przyczyniał się do pogłębiania problemów zdrowotnych, warto poszukać takiego modelu, który będzie dla nas odpowiedni pod kątem swoich właściwości.

W sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdziemy różne materace wykonane z pianki, które różnią się od siebie stosunkiem zawartości naturalnego lateksu do syntetycznego, czy twardością. Warto więc mieć na uwadze, że nie każdy model z tego rodzaju wypełnieniem, będzie miał określone właściwości na przykład w danej kategorii cenowej.

Materac wykonany z naturalnego lateksu będzie nam służył przez wiele lat, ponieważ jest niewrażliwy na wilgoć, odkształcenia oraz zużycie. W niektórych przypadkach warto więc mieć na uwadze przyszłość. Jeśli wykonujemy ciężką pracę fizyczną, która prowadzi do częstych kontuzji lub spędzamy większość czasu w pozycji siedzącej, może się okazać, że najrozsądniejszym wyborem będzie model o podwyższonych właściwościach ortopedycznych. Dzięki temu zadbamy o zdrowie kręgosłupa zanim pojawią się pierwsze objawy świadczące o schorzeniu.

Materac lateksowy wybór Białystok

Materace lateksowe, zakup w Białymstoku

Oferowane przez Neolux modele materacy lateksowych wybierane przez Klientów z Białegostoku, to różne warianty o unikalnych cechach. Wybierając dany model, warto określić dokładnie swoje potrzeby, wymagania oraz wziąć pod uwagę wszelkiego rodzaju przyzwyczajenia, zalecenia lekarskie, wykonywaną pracę.

O jakości snu świadczy poranek. Jeśli czujemy zmęczenie, ból głowy, ramion lub pleców, jest to sygnał, który alarmuje nas, że obecny materac nie spełnia podstawowych warunków użytkowania. Zamiana klasycznego modelu sprężynowego na materac lateksowy może nie tylko wpłynąć na nasze samopoczucie, ale również podwyższyć komfort użytkowania, a wrażenie odpoczynku w chmurach uprzyjemni błogi sen.

Warto przeczytać także: Jaki materac przeciwodleżynowy wybrać?