Inwestycja w materac to jedna z ważniejszych decyzji, które możesz podjąć dla własnego zdrowia. W takich okolicznościach nie liczy się aż tak jego cena, ponieważ zdrowy kręgosłup i sen pozwolą docelowo oszczędzić na lekach przeciwbólowych. Materace lateksowe i piankowe stanowią grupę popularnych produktów nie bez powodu, więc dziś przedstawimy ich cechy, które decydują o tym, kiedy lepiej sprawdzi się dany model.

Materace lateksowe

Klienci Neolux z Białegostoku kupujący materace lateksowe uznają tę wersję za jedną z najwygodniejszych przez jej budowę i zastosowane materiały. Pianka lateksowa cechuje się bardzo dobrą elastycznością, tak w przypadku wyłącznie surowca naturalnego, jak i połączenia naturalnego lateksu z lateksem syntetycznym (naturalny lateks pozyskiwany jest z mleczka kauczukowego).

Zalety:

  • Odporność na odkształcenia – zagwarantowana dzięki wysokiej sprężystości.
  • Właściwości hipoalergiczne – antybakteryjny i antygrzybiczy materiał dobrze sprawdza się nawet w trakcie długotrwałej eksploatacji.
  • Przewiewność – osiągnięta przez liczne kanaliki w warstwach perforowanych, które zapewniają płynną cyrkulację powietrza.
  • Dopasowanie do ciała – elastyczne tworzywo pozwala podeprzeć śpiącego w każdej pozycji.

Wysokiej klasy materace lateksowe warte są swojej ceny, ponieważ używa się w nich w dużej części naturalnego mleczka kauczukowego. Jednocześnie przekłada się to na wieloletnią wytrzymałość danego modelu.

Materace piankowe

Stosowane w materacach pianki mają w kwestii walorów użytkowych wielu zwolenników. Aby jednak wybrać możliwie najlepszy materac piankowy dla siebie warto wiedzieć, jakie są zalety zarówno pianki wysokoelastycznej, jak i termoelastycznej:

  • Dopasowana gęstość – pozwala optymalnie rozłożyć ciężar ciała na powierzchni materaca.
  • Trwałość – nie odkształca się, dzięki czemu jej zużycie postępuje dużo wolniej.
  • Dopasowanie do ciała – zwłaszcza w przypadku pianki termoelastycznej to istotna zaleta, jeśli lubimy zwiększone uczucie miękkości. Pod wpływem temperatury ciała materace piankowe dopasowują się do kształtu każdej sylwetki, zapewniając większy komfort użytkowania.

Nic nie stoi na przeszkodzie. aby zamiast jednej, wybrać dwie połączone ze sobą pianki. W taki sposób powstaje materac, gdzie pianka wysokoelastyczna to podstawa, a pianka termoelastyczna stanowi przyjemną warstwę zewnętrzną.

Większość cech dla obu typów materacy jest identyczna, ponieważ charakteryzują się zarówno komfortem użytkowania i trwałością, jak też równomiernym odciążeniem ciała osoby śpiącej. Dlatego też ustalenie, który materac będzie lepszy, jest zawsze kwestią indywidualną.

Materace lateksowe mogą być również piankowe

Na przykładzie gamy ofertowej Neolux widać, że niektóre modele materacy zaliczyć można do obu kategorii. Przykłady to między innymi: SILVERTON, ARIZONA 3D, LACONICA FOAM. W tych materacach znajdują się warstwy, które spełniają warunki kategorii materacy lateksowych, a jednocześnie piankowych. Warto poznać cały asortyment, aby zobaczyć, jak wiele jest obecnie możliwości w kontekście wyposażenia własnej sypialni.

Potrzeby Klientów z Białegostoku i okolic

Indywidualne preferencje to podstawa, której należy się trzymać przy zakupie materacy. Wiele zależy od wieku, sylwetki, stanu zdrowia, a nawet pozycji, w której zwykle się śpi.

Osobom szukającym materaca idealnego polecamy poznanie specyfikacji wybranych modeli. Nie sposób przetestować wszystkie materace lateksowe i piankowe, natomiast już sama informacja o warstwach danego materaca oraz oznaczenie co do jego twardości (typu: materac średni/średnio twardy) wiele ułatwia w kwestii wyboru. Wielokrotnie przekonali się o tym również nasi Klienci z Białegostoku.

Warto przeczytać: Materace piankowe czy sprężynowe? Porównanie cz. 1