Niektórzy z nas poszukują materacy, które będą cechowały się wysoką jakością, wytrzymałością oraz w znaczący sposób wyróżnią się na tle innych modeli. I chociaż każdy z nas czasami zapomina o tym, jak ważny jest spokojny sen, coraz częściej przywiązujemy wagę do znalezienia produktu o wyjątkowych właściwościach. Białostocki producent materacy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że istnieją klienci, którzy mają szczególne wymagania i upodobania.

Luksusowy sen

To, na czym śpimy, ma duże znaczenie dla naszego kręgosłupa, dlatego w sklepach z materacami mamy do wyboru wiele różnych modeli, które różnią się od siebie twardością, systemem wypełnienia oraz materiałem. Do najpopularniejszych – w kategorii luksusowych – zaliczamy te, wykonane z naturalnego lateksu oraz włókna kokosowego. I choć nie są to tanie materace, ich specyfikacja sprawia, że stały się bardzo popularne.

Na czym więc polega ich fenomen? Przede wszystkim na wykorzystaniu naturalnego surowca, czyli lateksu. Posiada on bowiem kilkaset otworów wentylacyjnych, które sprawiają, że tego typu materac zapewnia nam dużo większą przepuszczalność powietrza, niż w przypadku standardowych modeli. Dodatkowo, pianka wykorzystana do wypełnienia, jest mieszanką lateksu naturalnego oraz syntetycznego, co w efekcie zapewnia wysoką elastyczność, która ma odpowiednie właściwości podpierające kręgosłup. Pamiętajmy, że materace białostockiego producenta posiadają odpowiednie certyfikaty i spełniają wszystkie wymagania jakościowe.

Zalety materacy lateksowych

Oprócz przewiewności oraz niezwykłego komfortu, materace z Białegostoku cechują się również:

  • wysoką elastycznością oraz uginaniem się w miejscu nacisku;
  • hipoalergicznością;
  • optymalną izolacją cieplną
  • wytrzymałością na odkształcenia;
  • łatwością w czyszczeniu;
  • możliwością zastosowania w łóżkach specjalistycznych.

Warto zatem wybrać się do sklepu z materacami, aby osobiście przetestować model lateksowy z pianką wysokoelastyczną. Odczucia związane z leżeniem na tego typu powierzchni są opisywane – przez właścicieli takich modeli – jako niezwykle komfortowe. Co więcej, innowacyjne wypełnienie doskonale podpiera kręgosłup, dlatego jest polecany w szczególności dla osób, które cierpią na uporczywe bóle np. odcinka lędźwiowego.

Możliwości jest dużo więcej

Na koniec warto zaznaczyć, że w ofercie Neolux, czyli producenta materacy w Białymstoku, znajdują się również inne modele, które również spełniają wszystkie normy jakości. Jeśli zatem nie jesteśmy zwolennikami lateksu i poszukujemy innego rozwiązania, warto zapoznać się z pozostałą gamą produktów, które są tworzone z myślą o wszystkich klientach i ich możliwościach finansowych.

Na szczególną uwagę zasługują materace kieszeniowe od białostockiego producenta, które cieszą się uznaniem wśród klientów głównie za sprawą niezwykłej wygody użytkowania. W tym modelu wykorzystano specjalne kieszonki, w których umieszczane są sprężyny. To sprawia, że powierzchnia zyskuje odpowiednią twardość oraz elastyczność, a dodatkowo niwelowany jest efekt “falowania”.

Każdy model w ofercie Neoluxa swoją podstawową funkcję, która polega na zapewnieniu nam możliwie najwyższego komfortu użytkowania. Bez względu na to czy chcemy zakupić droższy lub tańszy materac, mamy pewność, że wykonany on został według najnowocześniejszej technologii i w najwyższych standardach jakościowych.