Pianka poliuretanowa jest wynalazkiem, który na zawsze odmienił świat. Przy jej powstawaniu, a raczej udoskonalaniu, największą rolę odegrała NASA, czyli Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej. Dziś trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez tej substancji.

Kosmiczne właściwości pianki

Pianka poliuretanowa ma szczególne zastosowanie w materacach, ponieważ jej właściwości sprawiają, że nie tylko w odpowiednich miejscach podpiera kręgosłup i ugina się wyłącznie w miejscu nacisku, ale również posiada właściwości antyodleżynowe, co jest szczególnie ważne dla osób, które chorują i większość czasu spędzają w łóżku.

Zważywszy na niesamowite właściwości pianki, nie mogło jej zabraknąć w ofercie białostockiego producenta materacy, które są polecane dla każdego, kto poszukuje niesamowitych wrażeń i zdrowego snu. Modele termoelastyczne są wypełnione udoskonaloną wersją pianki Memory oraz Viscogel, dzięki czemu jej właściwości są jeszcze bardziej zauważalne przez użytkowników.

Parametry gęstości, którymi cechuje się tego typu wypełnienie sprawia, że podczas nacisku oraz temperatury ciała, otwory komórkowe otwierają się i dopasowują kształtem do naturalnych krzywizn oraz ciężaru śpiącego. I chociaż to wszystko brzmi nieco “kosmicznie”, dzisiejsza technologia sprawia, że komfort naszego snu jest zwielokrotniony, co pozytywnie wpływa na nasze odczucia podczas pobudki.

Materace ortopedyczne

Pianka jest wykorzystywana przez producenta materacy przy tworzeniu modeli ortopedycznych, które są polecane dla osób borykających się z uciążliwymi problemami zdrowotnymi i tym samym wymagającymi specjalistycznego podłoża. Formuła wypełnienia reaguje na tzw. nacisk punktowy, dzięki czemu podczas snu nasz kręgosłup nie jest tak obciążony jak w przypadku innych modeli, natomiast mięśnie się rozluźniają. To sprawia, że rano czujemy się wypoczęci, natomiast podczas snu nie musimy tak często zmieniać pozycji.

Jeśli zatem często budzimy się w nocy i wielokrotnie musimy zmieniać pozycję, powinniśmy rozważyć zakup modelu termoelastycznego. W dobrych sklepach z materacami możemy przetestować wygodę, jaką niesie za sobą użycie pianki poliuretanowej oraz przekonać się, że będzie to dla nas najlepszy wybór. Zadbanie o komfort snu jest bardzo ważny, ponieważ w ciągu całego życia spędzamy w łóżku nawet 30 lat.

Czy materac z pianki jest dla mnie?

Znajdujące się w ofercie termoelastyczne materace z Białegostoku będą najlepszym rozwiązaniem jeśli:

  • jesteś alergikiem (pianka poliuretanowa jest hipoalergiczna, dzięki czemu nie magazynuje w sobie pleśni, grzybów, kurzu, roztoczy oraz innych alergenów);
  • często budzisz się w nocy (nocne przebudzenia są często wynikiem dyskomfortu. Jeśli więc masz tendencję, do tzw. “kręcenia się”, piankowy materac z Białegostoku może okazać się nieoceniony);
  • cierpisz na choroby kręgosłupa (w tym przypadku nie warto oszczędzać i szukać taniego materaca, ponieważ zdrowie kręgosłupa jest bardzo istotne dla całego naszego organizmu);
  • masz problemy z krążeniem krwi (materace termoelastyczne poprawiają krążenie);
  • potrzebujesz modelu przeciwodleżynowego (wybierając w sklepie z materacami model piankowy, z powodzeniem możesz go wykorzystać w łóżku rehabilitacyjnym).

Wszystkie materace zdrowotne z Białegostoku są idealne dla osób, które poszukują komfortowego modelu o właściwościach antyalergicznych i ortopedycznych. Co prawda, nie są to najtańsze modele ze wszystkich dostępnych, jednak cechują się specjalistycznymi właściwościami oraz pomagają w walce z uciążliwymi problemami związanymi ze złą postawą oraz chorobami ortopedycznymi.