Niemal każdy z nas choć raz spał poza domem, na przykład w hotelu, pensjonacie lub u przyjaciół. Niestety często zdarza się, że pobudki w nowym miejscu nie należą do przyjemnych. Jeszcze kilkanaście lat temu branża noclegowa nie zwracała aż tak dużej uwagi na wygodę posiadanych łóżek. Jednak wraz z rozwojem neurobiologii snu oraz stale zwiększającą się świadomości na temat tego, jak ważny jest zdrowy wypoczynek, goście coraz częściej mogą liczyć na podniesione standardy.

Jaki materac do pokoju hotelowego?

Hotele coraz większą uwagę skupiają na tym, aby materac, który znajduje się w pokoju, był wygodny i zapewnił gościom komfortowy sen. Okazuje się, że nasze wrażenia zaraz po obudzeniu, mają znaczący wpływ na ocenę całego obiektu, o czym właściciele doskonale zdają sobie sprawę.

Dobranie najlepszego materaca w obiektach noclegowych jest nadzwyczaj trudne, ponieważ goście, którzy przyjeżdżają z niemal całego świata, mają przeróżne preferencje. To sprawia, że nie możemy sprawić, aby każdy klient uznał nasze łóżko za wygodne. Jednak istnieją pewne standardy, które umożliwiają dobranie odpowiedniej powierzchni spania w hotelach. Białostocki producent materacy stworzył ofertę właśnie dla tego typu miejsc, biorąc pod uwagę popularność niektórych modeli, ich wytrzymałość oraz wymiary, które mogą być dostosowane do potrzeb pokoju.

Hotel przyjazny alergikom

W dobrze zaopatrzonych sklepach z materacami bardzo często można znaleźć modele wykonane z naturalnego lateksu bądź włókna kokosowego. Są one nie tylko bardzo wygodne, ale również cechują się hipoalergicznością i wysoką wytrzymałością na odkształcenia. Dodatkowo, zastosowana innowacyjna technologia wypełnienia sprawia, że tego typu modele należą do grupy produktów luksusowych. Co prawda, nie są to tanie materace, jednak wygoda, jaką zapewniają sprawia, że goście bardzo często polecają dany hotel właśnie ze względu na najwyższy standard łóżek.

Antyalergiczność w przypadku łóżek hotelowych jest szczególnie istotna, ponieważ należy mieć świadomość, że pokoje są wynajmowane przez różne osoby, w tym również alergików. Posiadanie materaca z Białegostoku, który cechuje się wysoką przepuszczalnością oraz niezbieraniem w sobie kurzu, roztoczy oraz grzybów, powinno być zatem priorytetem podczas urządzania tego typu obiektów. Pamiętając, że alergia jest poważnym schorzeniem cywilizacyjnym, bardzo istotne jest to, aby w pokoju nie było materiałów i wyposażenia, w których najczęściej odnajdujemy różnego rodzaju alergeny.

Materace szyty na miarę

W ofercie materacy hotelowych z Białegostoku możemy również znaleźć informację o tym, że jest możliwość wykonania produktu na wymiar. Jest to bardzo ważne, ponieważ coraz częściej, zarówno łóżka jak i pokoje, przybierają niestandardowe rozmiary, które wymagają indywidualnego projektu. Dlaczego jest tak ważne, aby w ofercie obiektów noclegowych znalazły się również łóżka typu “King Size”? Przede wszystkim wynika to ze wzrostu potencjalnych gości.

Osoby, które mają ponad 180 cm, mogą odczuwać spory dyskomfort podczas spania na łóżku o długości maksymalnej 200 cm. Zamawiając zatem materace na wymiar z Białegostoku, możemy mieć pewność, że nawet najbardziej wymagający klient (np. taki, który jest szczególnie wysoki), będzie mógł spędzić noc w idealnych warunkach.

Oferta hotelowa przygotowana przez sklep z materacami może być idealnym sposobem na to, aby wyposażyć pokoje w wysokojakościowe łóżka, które spełnią oczekiwania gości.

W zależności od budżetu, którym dysponujemy, możemy znaleźć następujące modele:

  • hipoalergiczne (lateksowe albo kokosowe, które w ofercie producenta materacy zaliczane są do luksusowych);
  • piankowe (niezwykle wygodne szczególnie dla dzieci);
  • sprężynowe (stosunkowo tanie materace, ale o wysokim standardzie jakościowym);
  • termoelastyczne (jedne z najczęściej wybieranych materacy z Białegostoku).