Powszechnie mawia się, że sen jest najlepszym uzdrowicielem. Trudno się nie zgodzić z tym twierdzeniem, ponieważ nawet w przypadku bólu głowy, zaleca się półgodzinną drzemkę i wyciszenie. Polscy producenci materacy doskonale wiedzą, jak ważny jest nocny wypoczynek, dlatego na rynku pojawiają się coraz nowsze modele, które charakteryzują się doskonałymi parametrami.

Jednym z najczęstszych powodów bezsenności może być źle dobrany materac do naszej wagi oraz potrzeb. Jeśli wykluczymy wszystkie inne przyczyny, przez które nie możemy zasnąć, warto zastanowić się nad zakupem nowego materaca z Białegostoku.

Śpij spokojniej niż kiedykolwiek

Aż ⅓ naszego życia to sen, dlatego warto zadbać, aby był on spokojny i niczym niezakłócony. Jednak źle dobrany materac może sprawić, że oprócz bezsenności, jesteśmy narażeni na problemy zdrowotne i pogłębianie się wad kręgosłupa. Pierwszym sygnałem, który powinien nas zaniepokoić jest odczuwanie bólu w karku oraz pleców zaraz po przebudzeniu. W normalnych warunkach rano powinniśmy czuć się wypoczęci i zrelaksowani, niestety coraz więcej z nas, ma problemy z przyjemną pobudką. Co zatem zrobić, aby zapewnić sobie spokojny sen?

Przede wszystkim sprawdzić twardość materaca jaki posiadamy.

Na metce powinien być umieszczony specjalny symbol, który charakteryzuje dany model:

H1 – dość miękki, polecany dla osób, które nie ważą więcej niż 60 kg;
H2 – jedna z najpopularniejszych i najczęściej spotykanych twardości. Zalecana dla osób o wadze w przedziale 50-80 kg;
H3 – wraz z H2 tworzą najczęściej stosowane materace w naszych domach i hotelach. Przeznaczone dla użytkowników o wadze 70-110 kg;
H4 – bardzo twardy, przypadnie do gustu osobom ważącym ponad 100 kg.

Sugerowana twardość nie jest jednak jedynym czynnikiem, na jaki powinniśmy zwracać uwagę. Bardzo istotny jest również nasz wiek, dlatego decydując się na zakup materaca z Białegostoku dla np. babci, warto wybrać model miększy niż mogłoby to wynikać z jej wagi. Jest to wynik odczuwania, które się zmienia wraz z wiekiem.

Jaki model materaca wybrać?

W sklepach z materacami możemy znaleźć wiele różnych modeli, które idealnie dopasowują się do naszego ciała i w odpowiednich miejscach podpierają kręgosłup. Jeśli więc zależy nam na tym, aby przez kolejne lata cieszyć się dobrym snem, warto przejrzeć atrakcyjną ofertę, którą przygotował Neolux.

Do wyboru mamy m.in.:

  • materac ortopedyczny z Białegostoku, który cechuje się najwyższym komfortem oraz parametrami. W szczególności jest on polecany osobom, które cierpią na schorzenia kręgosłupa oraz inne choroby wymagające specjalistycznego podłoża. Aby znaleźć w sklepie z materacami odpowiednią twardość tego modelu, warto skonsultować się z ortopedą, który dokładnie określi, czym powinien się charakteryzować, aby wspomagać leczenie i przynieść ulgę chorującemu;
  • modele antyalergiczne, czyli takie, które nie mają tendencji do zatrzymywania kurzu, roztoczy oraz innych alergenów. Dodatkowo, są wykonane z naturalnych materiałów odpornych na wilgoć. Przykładem hipoalergicznego modelu mogą być materace dla alergików z Białegostoku, które zostały wykonane z naturalnego lateksu lub lateksowanych włókien z kokosa.
  • ekonomiczne modele, które należą do tanich materacy, jednak charakteryzują się wysoką jakością oraz wytrzymałością. Są to popularne “sprężynówki” jednak w odnowionym wydaniu, dzięki czemu niwelują efekt falowania, uginają się wyłącznie w miejscach nacisku oraz są wyciszone poprzez zastosowanie sprężyn o mniejszym zwoju. Jest to doskonała propozycja dla tych, którzy mają określone możliwości finansowe i zdecydowały się na zakup możliwe taniego materaca a jednocześnie pragną wysokojakościowego produktu o tzw. “długiej żywotności”.

I chociaż to tylko nieliczne modele, producent materacy zadbał o to, aby każdy z nich cechował się najwyższym komfortem użytkowania. Dodatkowo, zastosowanie nowoczesnej technologii sprawia, że oferowane modele są zgodne ze światowymi trendami i odporne na odkształcenia.