Każdy z nas ma ustalone preferencje dotyczące materaca. Nic w tym dziwnego, gdyż nasze potrzeby są bardzo zróżnicowane. To, co jest wygodne dla nas, nie zawsze będzie odpowiednie dla naszego partnera. Białostocki producent materacy doskonale zdaje sobie sprawę z różnorodności wymagań klientów, dlatego w ofercie znajdziemy produkty, które idealnie sprawdzą się dla współdzielonych łóżek.

Twoja i moja połowa materaca

Jeśli różnimy się od siebie wzrostem, wagą bądź preferencjami może się okazać, że konieczny będzie zakup nowego materaca, który uwzględnia potrzeby dwóch osób. I choć mogłoby się wydawać, że najłatwiej jest kupić dwa różne modele, często nie jest to dla nas satysfakcjonujące rozwiązanie.

W sklepie z materacami znajdziemy rozwiązania, które są korzystne podczas współdzielenia łóżka. W opinii wielu osób, najlepsze są modele wykonane z naturalnego lateksu, ponieważ cechuje się równomiernym rozłożeniem ciężaru, co wyklucza zjawisko tzw. falowania. Dodatkowo, tego typu produkt wyróżnia się hipoalergicznością (co w znaczny sposób wpływa na higienę snu) oraz dopasowywaniem się do naturalnych krzywizn ciała. Struktura oraz wykonanie materacy lateksowych z Białegostoku sprawia, że nasze mięśnie podczas snu są rozluźnione, co z kolei ma wpływ na dobre samopoczucie zaraz po przebudzeniu.

Kolejnym, równie dobrym pomysłem dla podwójnego łóżka jest wybór materaca kieszeniowego od białostockiego producenta. Dzięki nowoczesnej technologii, każda sprężyna jest umieszczona w osobnej kieszonce, co również niweluje niepożądany efekt falowania. Tego typu rozwiązanie sprawia, że materac ugina się wyłącznie w miejscach nacisku, dlatego druga osoba nie odczuwa ruchów partnera i może spokojnie przespać całą noc.

Dodatkowo, kieszonki tłumią skrzypienie (jest to tzw. funkcja wyciszająca), co również wpływa na niezakłócony sen. Warto zaznaczyć, że jest to stosunkowo tani materac, dzięki czemu każdy z nas może pozwolić sobie na jego zakup. Pamiętajmy jednak, że niska cena nie wpływa w żaden sposób na jakość produktu. Każdy materac z Białegostoku jest wykonany według najwyższych standardów oraz innowacyjnej technologii, która uwzględnia naturalne potrzeby naszego organizmu.

Jeśli lateksowe i sprężynowe nie wydają się dla nas najlepszą opcją, warto rozważyć zakup materaca wysokoelastycznego. Białostocki producent zadbał, aby ten model spełnił oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, wykorzystując piankę HR. Dzięki temu uzyskuje się odpowiednią sprężystość oraz dopasowanie do naturalnych kształtów naszego ciała.

Komfort i wygoda

W dzisiejszych czasach, kiedy tak dużo wiemy o tym, jak ważny jest sen dla naszego zdrowia i życia, w sklepach z materacami znajdziemy szeroki wybór przeróżnych modeli, które podczas naszego wypoczynku, zadbają o nasz komfort i wygodę.

Decydując się na zakup materaca z Białegostoku, powinniśmy dokładnie określić nasze oczekiwania wobec twardości, materiału oraz technologii wykonania. To pozwoli nam znaleźć najlepszy model, który będzie nam służył przez wiele lat. Dodatkowo – abyśmy w pełni byli zadowoleni z zakupu – musimy wziąć pod uwagę:

  • wzrost (materac powinien być dostosowany do najwyższej osoby, która będzie z niego korzystała);
  • wagę (odczuwalna twardość w dużej mierze zależy od tego, ile ważymy);
  • szczególne wymagania (alergicy powinni spać na podłożach, które są hipoalergiczne, natomiast osobom borykającym się z problemami ortopedycznymi, zaleca się specjalistyczne modele np. materace przeciwodleżynowe).

Sen odgrywa ważną rolę w naszym życiu, dlatego powinniśmy szczególnie zadbać o swój komfort i wygodę. Wypoczęty oraz zrelaksowany organizm, dużo lepiej radzi sobie ze wzmożoną aktywnością w ciągu całego dnia.