Atuty związane z materacami lateksowi sprawiają, że modele te są chętnie wybierane przez Klientów. Obecność naturalnych komponentów wpływa pozytywnie na komfort snu, ma właściwości prozdrowotne oraz antyalergiczne. Producent materacy może skorzystać z wielu wersji lateksu, który pod wpływem procesów technologicznych przyjmuje określoną formę.

Dlaczego warto zainteresować się materacami lateksowymi

Sok drzewa kauczukowego, tak zwany sok mleczny, wymaga specjalnej obróbki, aby finalnie stać się lateksem, gotowym do wykonania wypełnień materacy. Lateksowych warstw w danym modelu materaca może być więcej niż jedna, natomiast niezależnie od liczby, ważna jest ich struktura i jakość.

Spośród przykładów najczęściej pojawiających się w gamie ofertowej marki Neolux, w poszczególnych modelach można spotkać:

  • perforowaną warstwę jako główny element wypełnienia – wysokością dominuje nad pozostałymi warstwami wypełnienia i stanowi główny element konstrukcyjny materaca. W tej roli jest alternatywą dla systemu „Pocket Spring” z materacy sprężynowych.
  • perforowaną warstwę jako dodatkowy element wypełnienia – warstwa cieńsza, lecz spełniająca dodatkową funkcję po stronie letniej materaca. Zapobiega przegrzewaniu się konstrukcji, gdy śpisz, co wpływa na komfort użytkowania.
  • gładką warstwę jako dodatkowy element wypełnienia – w modelach typu „zima/lato” stosowana najczęściej od strony zimowej, gdy dodatkowe ciepło wzmaga uczucie relaksu. W tej i powyższych warstwach porowata struktura usprawnia wentylację całego wkładu.

Gdy producent materacy wybiera lateks, aby stworzyć wysokiej klasy wypełnienia, często gotowy produkt można zaliczyć do klasy luksusowych. Z Neolux luksus ten oferowany jest w przystępnych cenach.

Materace lateksowe dobre dla snu Białystok

„Oddychający” lateks – istotne właściwości w praktyce

Swobodna cyrkulacja powietrza to cecha, której nie sposób odmówić materacom lateksowym. Odpowiednio wentylowane wnętrze poszczególnych warstw ma bezpośrednie przełożenie na komfort snu, ponieważ ciało użytkownika może utrzymywać optymalną temperaturę. Gąbka lateksowa, na przykład w wersji „Latexform”, zdeklasowała zatem pierwotną wersję gąbki, znaną sprzed dekad i spotykaną nadal w gamie ofertowej wielu firm.

Słuszne zainteresowanie wypełnieniami lateksowymi wynika również z ich pozostałych walorów:

  1. trwałość – struktura pozostaje niezmienna mimo intensywnego użytkowania, niezależnie od wielkości materaca, jeżeli został on dobrany odpowiednio do masy ciała użytkowników;
  2. sprężystość – lateks w tej wersji jest elastyczny, zatem podczas snu otula i podpiera całe ciało; nie będziesz mieć wrażenia, że zapadasz się w materac;
  3. stabilność – cecha charakterystyczna dla materacy ortopedycznych, na których ciężar użytkownika rozkładany jest równomiernie;
  4. wszechstronność – to również materace przeciwodleżynowe, ponieważ od struktury pokrowców po właściwości najgłębszych warstw zapewniają wsparcie w pobudzaniu układu krążenia. Eliminują nadmierny ucisk na tkanki ciała nawet wtedy, gdy długo śpisz w jednej pozycji.

Już etap nabywania surowców jest decydujący dla dalszych działań producenta materacy. Z tego powodu wybierając uznaną markę można mieć pewność, że gotowe modele zapewnią zdrowy sen i wygodę.

Lateks i spółka, czyli wsparcie warstwy lateksowej

Inaczej niż w materacach lateksowych jednowarstwowych, w ich bardziej nowoczesnych i zaawansowanych wydaniach klika dodatkowych warstw stanowi niezbędne minimum. Przy zastosowaniu odpowiednich surowców, materiałów oraz tkanin gotowe połączenia mogą zyskać również Twoje zainteresowanie. W poszczególnych modelach Neolux stosowana jest na przykład pianka „Memory” z efektem pamięci kształtu oraz pianka „ExtraSoft”, zapewniająca unikalny efekt miękkości i delikatności. Gdy szukasz materacy przeciwodleżynowych lub dowolnych, które są odpowiedzią na realne potrzeby, Neolux to dobry kierunek.

Warto przeczytać także: 5 innowacji – tego nie znajdziesz zazwyczaj w tanich materacach