Wszystkie materace Neolux należą do kategorii materacy ortopedycznych, co znaczy, że w optymalny sposób wspierają Twój kręgosłup i całe ciało podczas snu oraz wypoczynku. Rozpatrując tę kwestię pod kątem szczegółów, należy zwrócić uwagę na określone czynniki, które nieprzypadkowo związane są z modelami standardowymi i z materacami nawierzchniowymi.

Zdrowy, mocny kręgosłup dzięki materacom ortopedycznym

Podkreślamy nieustannie wagę profilaktyki i zapobiegania schorzeniom kręgosłupa oraz wadom postawy. Materace ortopedyczne będą niezawodnym wsparciem za sprawą poniższych mechanizmów.

1. Optymalnie dopasowana twardość

Funkcjonalny materac to taki, którego twardość dostosowuje się do masy ciała użytkownika. Dla filigranowej kobiety dany materac może być zbyt twardy, a ten sam dla masywnego mężczyzny – idealnie dopasowany. Jest to zdecydowanie atut materaca, nie jego wada.

2. Uwzględnienie naturalnych krzywizn ciała

Już z racji budowy zdrowego ludzkiego kręgosłupa, który ma kształt litery „S”, całe ciało potrzebuje optymalnego oparcia w różnych strefach. Specjalne strefy we wkładzie materacy zapewniają inne podparcie głowy i inne dla znacznie cięższego tułowia.

3. Dopasowanie do pozycji osoby śpiącej

Jeżeli po nocy na tradycyjnym materacu nadal odczuwasz zmęczenie, warto pomyśleć o zmianach. W materacach nawierzchniowych lub pełnowymiarowych zastosowano materiały, które natychmiast reagują na zmianę pozycji, otulając Twoje ciało.

4. Komfort dwojga osób na jednym materacu

Materac o właściwościach prozdrowotnych to konstrukcja, w której także w przypadku dwóch miejsc sypialnych zachodzą odpowiednie zmiany, lecz niezależnie od siebie. Jeżeli Ty podczas snu zmieniasz pozycję, na powierzchni obok będzie to nieodczuwalne.

5. Połączenie wygody z funkcjonalnością

Zwłaszcza w materacach sprężynowych ważne jest, aby wkład sprężynowy był oddzielony od pozostałych warstw stabilną przekładką. Sprawia to, że ciało ma stabilną podporę, a jednocześnie komfort snu. Taką przekładką może być udoskonalona wersja klasycznego filcu.

Materace ortopedyczne dobre na sen Białystok

Uniwersalne zastosowania materacy nawierzchniowych

W materacach ortopedycznych tkwi potencjał znacznie większy niż w samych materacach nawierzchniowych, niemniej jednak obie wersje spełniają swoje zadania. Wersja nawierzchniowa jest zalecana między, gdy bazowy materac jest:

  • zbyt twardy – wtedy należy wybrać nakładkę z pianki „Memory”,
  • zbyt miękki – tutaj pomocny będzie model z naturalnym lateksem.

Szeroka gama rozmiarów sprawia, że bez trudu wybierzesz materac na niemal dowolne łóżko.

Dbaj o kręgosłup. Materace ortopedyczne to solidne wsparcie

Codzienne aktywności, często praca fizyczna i określony styl życia wpływają bezpośrednio na Twoje samopoczucie. Zdrowe, mocne ciało to odpowiednia podpora dla kręgosłupa, ale ważny jest również czas odpoczynku, regeneracji. Z materacami ortopedycznymi znacznie łatwiej jest zorganizować swój sen i odpoczynek.

Warto przeczytać także: Cechy, po których rozpoznasz solidne materace przeciwodleżynowe, część 2.