Stojąc przed wyborem zakupu materaca często zastanawiamy się, który model będzie dla nas najlepszy. Sprężynowe kojarzą nam się z bezpieczną klasyką, bo dostosowują się pod każde wymagania, piankowe intrygują dobrymi opiniami oraz ciekawymi właściwościami, zaś lateksowe kuszą swoją naturalnością i higienicznością. Ale który z nich okaże się dla nas najlepszy? Sprawdźmy.

Zasady wyboru materaca

Wybór materaca nie jest prosty, dlatego warto znać potrzeby własnego ciała. Nawet najdroższy model, jaki znajdziemy w sklepie, nie zagwarantuje nam, że rano obudzimy się wypoczęci oraz zrelaksowani. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: każdy z nas ma inne potrzeby, przyzwyczajenia.

Poszukując materacy zazwyczaj sugerujemy się wyłącznie ceną, ponieważ wychodzimy z założenia, że lepiej przeznaczyć więcej pieniędzy na efektowną ramę łóżka. A to przecież nie wygląd i aranżacja sypialni sprawia, że śpimy lepiej. Poszukując idealnego modelu, który zapewni naszemu ciału najwyższy stopień bezpieczeństwa, higieny oraz komfort codziennego użytkowania, musimy kierować się zupełnie innymi kryteriami.

Najważniejszą i kluczową dla naszej wygody zasadą jest rozważenie własnych potrzeb. Jeśli często doskwiera nam ból pleców lub jesteśmy narażeni na choroby związane z układem krążenia, szukajmy takich materacy, które zapewnią odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Przy problemach z układem oddechowym, takich jak astma lub nawracająca alergia na roztocza, warto sprawdzić ofertę produktów antyalergicznych.

Materace z Białegostoku – ulga dla alergików

Alergia jest jedną z najpopularniejszych chorób cywilizacyjnych. Towarzyszący jej kaszel oraz katar skutecznie uprzykrza życie, zaś nieleczona może doprowadzić do poważnych schorzeń układu oddechowego. Aby zminimalizować kontakt z alergenami, warto zainwestować w materac o właściwościach hipoalergicznych. W zależności od indywidualnych potrzeb, mogą być to:

  • materace lateksowe – naturalny lateks pozyskany z drzewa kauczukowego jest nie tylko trwały, a dodatkowo nie gromadzi w swoim wnętrzu wilgoci i drobnoustrojów (np. roztoczy), które mogą wywołać reakcję alergiczną; takie materace są łatwe w czyszczeniu, dlatego zapewniają najwyższy poziom higieny;
  • materace termoelastyczne – połączenie wiedzy i technologii NASA pozwoliło stworzyć innowacyjny materiał, który nie tylko gwarantuje wygodę i odpowiednie podparcie kręgosłupa, ale również jest antyalergiczny. Co więcej, materac termoelastyczny jest polecany także osobom borykającym się z problemami krążenia;
  • materace kokosowe – zastosowanie lateksowanych włókien kokosowych pozwoliło stworzyć ekologiczny materac, który wykazuje wysokie właściwości antyalergiczne, a dodatkowo wyróżnia się podwyższoną twardością przy zachowaniu optymalnej elastyczności.

Wybór jest obecnie na tyle duży, że każdy model materacy dostępnych w Neolux w Białymstoku można uznać za trafiony.

Materace najlepsze do sypialni Białystok

Nowoczesna technologia dla komfortu snu

Dowolne materace w ofercie Neolux z Białegostoku to modele stworzone w oparciu o nowoczesną technologię, która zapewnia najwyższy poziom komfortu użytkowania. W zależności od naszych preferencji, możemy poznać materace, jakie cechują się wysoką elastycznością, systemem memory (zapamiętywaniem kształtu ciała) lub techniką Pocket Spring, czyli innowacyjnym sposobem pakowania sprężyn do osobnych kieszeni.

Szukając odpowiedniego modelu warto przetestować go w siedzibie sklepu lub skontaktować się z doradcą, który pomoże nam znaleźć najlepszy, czyli uwzględniający nasze indywidualne preferencje i przyzwyczajenia.

Warto przeczytać także: Jaki materac do zawilgoconego mieszkania?