Konieczność długiego przebywania w pozycji leżącej, na przykład podczas choroby, może prowadzić do powstawania odleżyn. Skutki w postaci zmian skórnych są bolesne i wymagają specjalistycznego leczenia. Aby działać prewencyjnie, niezwykle istotna jest częsta zmiana pozycji oraz dobór odpowiedniego materaca przeciwodleżynowego, który będzie posiadał odpowiednią twardość, strukturę i zapewni optymalną cyrkulację powietrza między poszczególnymi warstwami.

Materac leczniczy a wspólna sypialnia

Często zastanawiamy się, czy konieczność tymczasowego korzystania przez osobę chorą z materaca przeciwodleżynowego wyklucza wspólny sen w sypialni. W przypadku niektórych modeli, dostępnych również w Neolux w Białymstoku, dzielenie jednego łóżka z leżącym partnerem nie będzie utrudnione.

Aby nie rezygnować z opcji wspólnej, warto wybrać taki materac, który posiada odpowiednie właściwości zapobiegające powstawaniu odleżyn, a jednocześnie zapewni wygodny sen dla dwojga, bez falowania podczas zmiany pozycji przez jednego partnera. Takie udogodnienia zapewnia:

  • materac z systemem Aero 3D – trójwymiarowy system powietrzny jest rozwiązaniem innowacyjnym, które zapewnia odpowiednią wentylację i odparowywanie wilgoci poprzez wbudowaną taśmę brzegową, co znacznie podnosi higienę snu i wpływa na komfort użytkowania, w tym zapobieganie powstawaniu odleżyn;
  • materace z pianką Memory – pianka, która zapamiętuje kształt ciała jest wynikiem badań technologicznych przeprowadzanych w latach 70. na potrzeby NASA w celu zapobiegania problemom związanym z długotrwałym leżeniem i siedzeniem w jednej pozycji;
  • materace ViscoGel – połączenie pianki i żelu pozwoliło stworzyć warstwę materaca, który spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników; sprężystość, elastyczność i maksymalne dopasowanie do kształtu osoby śpiącej sprawia, że jest to model szczególnie polecany do wspólnej sypialni, gdzie potrzebne jest połączenie właściwości leczniczych, wygody i higieny.

Długotrwałe leżenie w łóżku wymaga zastosowania najwyższej jakości materaca, który zadba o komfort i zdrowie chorego. Poszukując najlepszych rozwiązań warto się skontaktować z doradcami Neolux, którzy pomogą znaleźć model o właściwościach leczniczych, zarówno dla łóżek małżeńskich, jak i tych specjalistycznych z np. regulowanym stelażem i zagłówkiem.

Materac przeciwodleżynowy dla chorych Białystok

Materac przeciwodleżynowy – jak go rozpoznać?

Nie zawsze przy konkretnym materacu widnieje informacja, że ma on właściwości przeciwodleżynowe, jednak jego konstrukcja, sposób wypełnienia oraz zastosowane materiały są powszechnie wykorzystywane przy modelach stosowanych w celach leczniczych, które zapobiegają odleżynom. To oznacza, że nie musimy wybierać wyłącznie produktów podłączonych do pompy ciśnieniowej, co wiąże się w wyższymi kosztami, ponieważ w wielu przypadkach wystarczy zaopatrzyć się w materac, który łączy w sobie odpowiednią technologię z walorami użytkowymi.

Oprócz właściwości przeciwodleżynowych, materac powinien cechować się również walorami ortopedycznymi, które nie tylko wpływają na komfort długotrwałego leżenia, ale również zapobiegają bólom kręgosłupa. Ważne jest także to, aby był hipoalergiczny, co w znacznym stopniu poprawia higieniczność danego modelu.

Zakup materaca przeciwodleżynowego w Białysmtoku

O tym, który materac przeciwodleżynowy będzie najlepszy dla naszego bliskiego może zadecydować lekarz prowadzący, który dokładnie wyjaśni nam, na co należy zwracać uwagę podczas zakupu, aby zapewnić choremu swobodę i bezpieczeństwo. O poradę dotyczącą samego modelu warto zapytać w Neolux w Białymstoku.

Warto przeczytać również: Jakie materace są najlepsze?