Wilgoć w mieszkaniu jest niebezpiecznym zjawiskiem i wymaga podjęcia odpowiednich kroków w celu zlikwidowania jej przyczyny. Jeśli problem pojawia się w sypialni, konieczna może się okazać wymiana materaca na taki, który nie będzie chłonął wilgoci, a tym samym nie stanie się źródłem pożywienia dla bakterii, grzybów oraz pleśni.

Ryzyko rozwoju pleśni oraz grzybów w wilgotnej sypialni

Zła termoizolacja, niewystarczająca wentylacja lub mostki termiczne sprawiają, że powietrze w mieszkaniu staje się wilgotne, co prowadzi do rozwoju pleśni oraz grzybów, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia. I choć wykonanie gruntownego remontu oraz zlikwidowanie przyczyny takiego stanu jest koniecznością, z którą nie warto zwlekać, nie zawsze dysponujemy wystarczającymi środkami finansowymi, aby uporać się z problemem zawilgocenia.

Zanim budżet zostanie zgromadzony i znajdziemy firmę, która pomoże nam pozbyć się wilgoci z mieszkania, warto poznać kilka zasad, które tymczasowo pomogą nam poprawić jakość powietrza w sypialni. Wszystkie te sposoby są rozwiązaniami doraźnymi, ale mogą pomóc opóźnić rozwój grzybów do czasu wykonania remontu.

  • Częste wietrzenie całego mieszkania – borykając się z problemem wilgoci, warto jak najczęściej wietrzyć mieszkanie, aby możliwie jak najbardziej opóźnić rozwój grzybów i pleśni.
  • Odsunięcie mebli od ścian – brak dostępu świeżego powietrza między ścianą a meblami sprawia, że w domowych zakamarkach powstaje mikroklimat sprzyjający rozwojowi grzybów.
  • Zakup pochłaniaczy wilgoci – w przypadku lekko zawilgoconych mieszkań, pochłaniacze wilgoci mogą okazać się niezwykle wydajne i efektywne w procesie osuszania powietrza.

„Dobry materac” to w Białymstoku jedna z popularniejszych fraz, wyszukiwanych w Google. W tym przypadku wybrany model powinien mieć podwyższone walory użytkowe.

Stary materac – źródło pożywienia dla drobnoustrojów

Oprócz codziennego osuszania powietrza, niezwykle istotna jest również wymiana materaca na hipoalergiczny o właściwościach przeciwgrzybicznych. Dlaczego? W leciwych i zawilgoconych modelach, które nierzadko mają kilkanaście lat i więcej, dochodzi do rozwoju drobnoustrojów, pleśni oraz grzybów. To z kolei jest poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia, a w szczególności dzieci oraz osób starszych, co widzimy na przykładzie Klientów z Białegostoku i innych miast.

Jaki materac będzie najlepszy do mieszkania, gdzie pojawiła się wilgoć? Przede wszystkim taki, który będzie cechował się m.in.:

  • niewrażliwością na wilgoć;
  • przewiewną strukturą;
  • antyalergicznością.

Wilgoć w domu ma negatywny wpływ na nasze zdrowie, dlatego należy zadbać o to, aby pozbyć się wszystkiego, co stało się pożywką dla grzybów i drobnoustrojów. Wymiana materaca na nowy, o właściwościach antygrzybicznych, może wspomóc leczenie astmy, a nawet zapobiec jej rozwinięciu, jeśli odpowiednio wcześnie zdecydujemy się na zakup modelu o wysokim wskaźniku przewiewności i niewrażliwości na działanie wilgoci.

Nowoczesne modele posiadają powyższe cechy, a dodatkowo inne zalety, które sprawiają, że sypialnia staje się miejscem bardziej przyjaznym.

Materac niestandardowe rozmiary Białystok

Hipoalergiczny i przeciwgrzybiczny materac z Białegostoku

Szczególnie polecanymi modelami materaca, które znajdują się w ofercie Neolux w Białymstoku są:

  • materac z wykorzystaniem technologii 3D Areosystem – połączenie wiedzy oraz technologii pozwoliło stworzyć materac, który jest odporny na trudne warunki, jakie panują w zawilgoconym mieszkaniu. Przewiewna struktura oraz system odparowywania wilgoci zapobiega rozwojowi drobnoustrojów;
  • materac lateksowy o właściwościach hipoalergicznych – naturalny lateks wykonany z drzewa kauczukowego jest nie tylko wygodny w użytkowaniu, ale również zapewnia optymalny poziom higieny. Właściwości antyalergiczne i przeciwgrzybiczne sprawiają, że idealnie nadaje się do każdej sypialni, w której poziom wilgoci przekracza normy.

Sypialnia to miejsce szczególne, ponieważ spędzamy w niej około ⅓ całego życia. Z tego powodu warto zadbać o to, aby była ona bezpieczna. Drobnoustroje, pleśń oraz grzyby nie tylko negatywnie wpływają na nasze zdrowie, ale również odbierają komfort snu. Wybór materaca o właściwościach hipoalergicznych jest więc pierwszym krokiem, aby zapobiec chorobom wywołanym przez groźne mikroorganizmy.

Warto przeczytać również: Od profilaktyki po okres rehabilitacji z materacami ortopedycznymi