Pod pojęciem tanich materacy może kryć się okazja zakupu w korzystnej cenie, ale także ryzyko nabycia materaca niskiej jakości. Dodatkowo to, co dla Ciebie ma atrakcyjną cenę, innym osobom może się wydać zbyt drogie lub odwrotnie, więc kwestię należy rozpatrywać indywidualnie. Jako dystrybutor i sprzedawca materacy lateksowych, sprężynowych i wielu innych, radzimy, aby zawsze sprawdzić stosunek ceny do jakości. Zapewniamy, że z powodzeniem znajdziesz dobry materac w rozsądnej cenie.

Aspekty obniżające koszt, czyli tanie materace o niezmiennej jakości

Począwszy od prostego materaca piankowego w wersji nawierzchniowej po zaawansowane technologicznie modele kieszeniowe, ważny jest każdy etap, który poprzedza podróż do domu Klienta. Z tanimi materacami, które nieustannie polecamy rozumieć jako materace w rozsądnych cenach, a nie te najtańsze na rynku, wiąże się szereg działań i czynników.

SUROWCE ZE SPRAWDZONYCH ŹRÓDEŁ. Gdy producent ma do dyspozycji odpowiednie surowce oraz materiały, może zapobiec powstawaniu wszelkich niedoskonałości, a zatem uniknąć generowaniu strat, które przekładałyby się na wyższą cenę modeli z danej partii.

OPTYMALIZACJA PROCESÓW TECHNOLOGICZNYCH. Odpowiednio wyposażony park technologiczny również ma istotne znaczenie. Im krótszy proces powstawania materaca piankowego, sprężynowego i innych, tym cena może być korzystniejsza w sprzedaży detalicznej.

WYSOKIE WSKAŹNIKI SPRZEDAŻY. Można to zobrazować chociażby poprzez materace lateksowe – im więcej sprzedawanych modeli, tym bardziej opłacalna staje się produkcja, a tym samym koszt pojedynczego materaca może zostać docelowo obniżony.

MINIMUM ETAPÓW POŚREDNICH na drodze producent materacy – użytkownik. Wybierając zakup u bezpośredniego dystrybutora masz pewność, że nie zostały wygenerowane żadne dodatkowe koszty, ponieważ materace są przez nas nabywane bezpośrednio u producenta.

Tanie materace wygoda i komfort Białystok

Unikaj substytutów, wybierz naturalne rozwiązania

Tanim materacom warto przyjrzeć się uważniej, ponieważ często z zewnątrz wyglądają one nienagannie, pierwsze wrażenie podczas zakupu, gdy położysz się na materacu, również będzie pozytywne, a dopiero dłuższe użytkowanie sprawi, że dostrzeżesz mankamenty. Z należytą ostrożnością podchodź do zakupu materacy lateksowych, sprężynowych i kieszeniowych, w których:

  • przeważają sztuczne tworzywa – takie modele często wzmagają pocenie, a u osób ze skłonnościami do alergii mogą powodować podrażnienia i objawy uczuleniowe,
  • zauważasz dowolną niestabilność – może to być zarówno odbiór materaca jako całości, ale też na przykład ruchomość poszczególnych warstw względem siebie,
  • wyczuwalny jest syntetyczny zapach – detal, który w dużej mierze może oznaczać wspomnianą wyżej przewagę sztucznych substancji użytych podczas tworzenia materaca.

Warto znaleźć czas na research i sprawdzić:

  • informacje na stronie producenta/dystrybutora materacy,
  • skład surowcowy wybranego modelu,
  • deklarowane właściwości poszczególnych warstw,
  • certyfikaty oraz atesty, świadczące o tym, że materac jest bezpieczny dla zdrowia.

Czy będzie to zakup standardowego materaca piankowego, czy luksusowej wersji dowolnego modelu, jakość należy stawiać na pierwszym miejscu.

Tanie materace w Białymstoku – poznaj szereg możliwości

O tanich materacach nie sposób mówić obiektywnie, ponieważ kwestia dotyczy możliwości finansowych przyszłego użytkownika, natomiast pojęcie „w rozsądnej cenie” równie dobrze oddaje fakt, że koszt zakupu jest na tyle niski, że dany model znajduje wielu nabywców. Materace Neolux to przykład korzystnych cen bez obniżania jakości, tak w przypadku materacy lateksowych, jak i kieszeniowych oraz wszystkich pozostałych tej marki.

Warto przeczytać także: Dowiedz się więcej o producencie materacy Neolux, część 2.