W poprzedniej części wpisu omówiliśmy kwestie ogólne, natomiast dziś skupimy się na detalach, po których rozpoznasz producenta materacy Neolux. Już sam fakt, że każdy model można uznać w przypadku tej marki za materac ortopedyczny, stanowi ważny atut. A zalet tych jest znacznie więcej.

Uzasadniona popularność producenta. Materace wysokiej klasy

Najbardziej wiarygodne recenzje pochodzą oczywiście od użytkowników, dlatego w bazując na opiniach Klientów możemy wyróżnić kilka istotnych kwestii, o które zawsze dba producent materacy Neolux.

1. Wspomniane we wstępie właściwości ortopedyczne

Wbrew pozorom nie jest to walor jedynie specjalnych modeli medycznych. Gdy wybierasz materac, ortopedycznym możesz nazwać każdy indywidualnie dobrany model, który stanowi solidne podparcie każdego odcinka kręgosłupa oraz każdej części ciała, niezależnie od jej ciężkości.

2. Bezpieczne łączenie warstw

Za działanie prozdrowotne można uznać łączenie poszczególnych warstw materaca specjalnym klejem typu „Hot melt”. Ta technologia klejenia na gorąco preparatem bezpiecznym dla zdrowia to dodatkowe właściwości antyalergiczne, które przekładają się na zdrowszy sen.

3. Twardość i miękkość uzyskiwana skutecznymi metodami

Neolux bazuje w znacznej mierze na materiałach naturalnych, czego przykładem są materace kokosowe. W tych modelach twardość materaca uzyskiwana jest właśnie poprzez warstwę stworzoną z włókien łupin orzechów kokosowych. Warstwa pokryta jest naturalnym lateksem.

4. Prawdziwa higiena snu

Materac zawsze świeży i czysty? To możliwe i łatwe do osiągnięcia, ponieważ każdy model wyposażony jest w system Aero 3D, czyli specjalną taśmę na brzegach pokrowca, przez którą uchodzi nagrzane w materacu powietrze. Dodatkowo:

 • każdy pokrowiec możesz bezpiecznie prać w pralce, stosując się do zaleceń producenta,
 • powierzchnię materaca możesz odkurzać, dbając o codzienną czystość.

O materacach piankowych, sprężynowych i pozostałych możesz porozmawiać z naszym specjalistą.

Producent materacy kokosowych

Wygląd również ma znaczenie

Estetyka wykonania to także cecha wyróżniająca Neolux jako producenta materacy. Każdy model jest obrazem precyzji, wszystkie warstwy są doskonale ze sobą połączone, niezależnie od ich liczby i rodzaju. W przypadku materacy kieszeniowych ma to dodatkowe znaczenie dla zapewnienia efektywności wszystkich 7 stref, dających solidne oparcie podczas snu.

Na walory estetyczne przekłada się także wzornictwo tworzenia pokrowców. Możemy posłużyć się tutaj konkretnymi przykładami:

 • materace kokosowe – tkaniny pokrowców to między innymi:
  • Royal Style w modelu IMPERIAL LATEKS KOKOS 3D – elegancki biało-czarny deseń i charakterystyczne pikowania powierzchni,
  • Dream Health w modelu MAGNAT ULTRA KOKOS 3D – delikatny, zielony wzór w otoczeniu niezbyt głębokich pikowań,
  • tkanina żakardowa – ekskluzywny, delikatny w dotyku materiał, biały, z symetrycznymi pikowaniami na powierzchni,
 • materace lateksowe – wśród pokrowców warto wymienić:
  • Softlogic – tkanina wielopoziomowa, wyróżniająca się niezwykłą miękkością, o drobnym symetrycznym pikowaniu,
  • Comfotex – biała, specyficznie żłobiona tkanina, delikatna, a jednocześnie bardzo elastyczna i wytrzymała.

To oczywiście tylko kilka z licznych przykładów, natomiast niezależnie od wybranego rodzaju i modelu materaca będziesz mieć pewność, że będzie to materac w pokrowcu wysokiej klasy.

Spokojny sen w standardzie od producenta materacy

Czas snu i relaksu wymaga odpowiedniej oprawy, zwłaszcza, jeżeli jest go znacznie mniej niż faktycznie potrzebujesz. Współpracując od wielu lat z Klientami z Białegostoku możemy proponować rozwiązania cenionego producenta materacy, przyczyniając się do poprawy jakości ich snu. Tobie również z przyjemnością doradzimy we wszystkich kwestiach i chętnie odpowiemy na pytania.

Warto przeczytać także: Dowiedz się więcej o producencie materacy Neolux, część 1.