Wartość snu doceń wcześniej niż zauważysz u siebie pierwsze objawy jego niedoboru lub zanim pojawią się skutki nieprawidłowo dobranego materaca. Cała gama materacy lateksowych będzie Twoim sprzymierzeńcem, a poszczególne modele sprawdzą się także pod kątem indywidualnych potrzeb Twoich bliskich. Dlaczego Neolux można uznać za markę łączącą pokolenia? O tym poniżej.

Dowiedz się więcej o materacach lateksowych i wybierz rozsądnie

W poprzednim artykule przedstawiliśmy najistotniejsze właściwości materacy lateksowych. Właściwości te natomiast można rozpatrywać również pod kątem potrzeb użytkowników z danej grupy wiekowej.

OKRES NIEMOWLĘCY

Gdy dziecko zaczyna unosić głowę podczas leżenia w dowolnej pozycji, a ruchy jego kończyn są spontaniczne, wygodny materac o zwiększonej miękkości i delikatności będzie stanowić odpowiednie wsparcie tych pierwszych dziecięcych zmagań.

PRZEDSZKOLE I WCZESNE LATA SZKOLNE

Jest to niezwykle istotny etap w rozwoju człowieka, ponieważ znacznie wzrasta aktywność dziecka, a kręgosłup nie jest nadal ostatecznie ukształtowany, trwa intensywny wzrost. Czas snu i odpoczynku powinien być zatem czasem realnego, pełnego odprężenia.

WIEK NASTOLETNI

Kręgosłup rośnie do około 18 roku życia, a w międzyczasie jest coraz bardziej narażony na skoliozę oraz inne deformacje, gdy nastolatek spędza długie godziny w szkole w pozycji siedzącej lub w domu przed komputerem. „Książkowe” 8 godzin snu na dobrym materacu jest istotną pomocą.

DOROSŁOŚĆ

Na tym etapie wiele kwestii ulega zróżnicowaniu zależnie od stylu życia i wykonywanej pracy, jednak sen oraz odpoczynek są niezmiennie ważne. Tutaj także masz wsparcie w materacach Neolux, które zaliczają się do kategorii materacy ortopedycznych, optymalnie podpierających ciało podczas snu.

DOJRZAŁOŚĆ

To często czas wyraźnych sygnałów od organizmu, że należy zadbać o kręgosłup, krążenie krwi, a także o jakość snu. Wysokiej klasy materac pozwoli odciążyć kręgosłup niezależnie od pozycji, w jakiej śpisz, zapobiegnie uciskowi na tkanki ciała i pozwoli złagodzić niektóre dolegliwości.

PÓŹNE LATA ŻYCIA

Zdrowy sen jest niezwykle istotny także dla seniora. Często potrzeby osób starszych pod kątem snu oraz wypoczynku nie zmieniają się znacznie w porównaniu do okresu dojrzałości. Niemniej tutaj także warto działać profilaktycznie, zapobiegając wszelkich niedogodnościom.

Materace lateksowe gwarant dobrego snu dla każdego Białystok

Inwestycja na lata z materacami ortopedycznymi

Jeden model wybrany spośród materacy lateksowych może Ci służyć przez wiele lat, dlatego zakup będzie długofalową inwestycją. Neolux nie podaje konkretnych ram czasowych, natomiast w na stronach o tematyce związanej z materacami znaleźć można informację ogólną, że optymalny czas użytkowania materacy to 7-10 lat.

Doświadczenia naszych Klientów są potwierdzeniem tej tezy. Co więcej, tak w przypadku materacy kieszeniowych, jak i lateksowych (w których lateks stanowi główną warstwę i zamiennik sprężyn), okres ten można wydłużyć, czemu sprzyja:

  • prawidłowa eksploatacja,
  • regularne wietrzenie,
  • czyszczenie zgodnie z zaleceniami producenta.

Zachowane zostaną jednocześnie wszystkie walory na miarę materacy ortopedycznych.

Zdecyduj już teraz i poczuj różnicę

Pozytywne opinie o materacach lateksowych wynikają zazwyczaj z porównania danego modelu do tego, na którym przyszło Ci spać wcześniej. Różnica jest odczuwalna już po pierwszej nocy, ponieważ materac dostosowuje się do kształtu i ruchów ciała podczas snu. Ergonomia powinna być wyznacznikiem niezależnie od tego, ile masz lat Ty lub Twoi bliscy. Także niezależnie od preferencji, ponieważ kategorie typu: „materace twarde”, czy „materace miękkie” oznaczają inną twardość/miękkość dla każdej osoby, a z założenia mają być komfortowe.

Dobry początek z materacami lateksowymi, które zamówisz w Białymstoku

Koagulacja, zagęszczanie oraz inne złożone procesy technologiczne sprawiają, że niepozorny sok drzewa kauczukowego nabiera unikalnych właściwości i jako określona forma lateksu wspiera zdrowy sen. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania, dotyczące materacy lateksowych. Zapraszamy do kontaktu lub do naszego salonu w Białymstoku.

Warto przeczytać także: Lateks w materacach lateksowych – cienka warstwa lub główny element konstrukcji