Kontynuując temat z poprzedniego artykułu, w tej części przedstawimy cechy materacy przeciwodleżynowych w kontekście konkretnego działania na ciało człowieka oraz odczuć, jakie towarzyszą użytkowaniu takich materacy. U podstaw zadowolenia leży zawsze zdrowy i spokojny sen, natomiast nowoczesne technologie dadzą Ci znacznie więcej. Wszystko to w niepozornie wyglądających konstrukcjach materacy leczniczych oraz o działaniu profilaktycznym.

Wpływ materacy przeciwodleżynowych na ciało człowieka

Odpowiednio stymulowany zdrowy organizm sam radzi sobie z wszelkimi obciążeniami, przywracając stan skóry i tkanek głębokich do określonych norm po nocnym odpoczynku lub dłuższym relaksie. Już wtedy warto pomyśleć o materacach przeciwodleżynowych, jako o solidnym wsparciu dla Twojego organizmu.

Stwierdzenie, że lepiej zapobiegać niż leczyć, jest banalne, lecz w tym kontekście oddaje sens stosowania materacy o udoskonalonych właściwościach – odpowiedniego wsparcia podczas snu potrzebuje również osoba zdrowa.

Gdy zmiany na ciele świadczą o pojawieniu się odleżyn mimo profilaktyki, materac leczniczy staje się wręcz niezbędny. Pierwsze stadia odleżynowe można z powodzeniem leczyć, na co wpływ ma również materac użytkowany przez osobę leżącą. Odpowiednio dobrany:

  1. zapobiega nadmiernemu uciskowi na poszczególne partie ciała, ponieważ ciężar ciała rozkładany jest równomiernie w obrębie określonych stref wypełnienia,
  2. usprawnia krążenie krwi w związku z powyższym, a dodatkowo poprzez zapobieganie przegrzaniu ciała, między innymi za sprawą wspominanego wcześniej systemu Aero 3D,
  3. redukuje nadmierne pocenie, zwłaszcza w modelach ze zróżnicowanym wypełnieniem, innym dla danej strony materaca (funkcja zwana „zima/lato”),
  4. zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa, ponieważ odleżyny powstają również z przyczyn wewnętrznych, wskutek nadmiernego ucisku kośćca na ciało.

Wybrany model będzie odpowiedni zarówno w warunkach domowych, jak również w szpitalu, czy placówce opiekuńczo-leczniczej. Wystarczy dobrać rozmiar (od producenta materacy Neolux: materac 120×200, materac 140×200 i inne).

Materac przeciwodleżynowy dla starszych osób Białystok

Wygoda użytkowania – to również ma znaczenie

Z materacami przeciwodleżynowymi szybko zorganizujesz swoją codzienność i ograniczysz poszczególne czynności, także wtedy gdy pod Twoją opieką znajduje się osoba obłożnie chora. Poza głównymi właściwościami tych materacy (antyodleżynowymi) pomocne będzie:

  • proste utrzymanie w czystości – pokrowiec można prać w pralce zgodnie z zaleceniami producenta, a po praniu tkanina zachowuje swoje działanie prozdrowotne,
  • szybkie odświeżanie – przy ustawieniu odkurzacza na niewielką moc, możesz szybko oczyścić warstwę zewnętrzną materaca, jeżeli pokrowiec nie wymaga prania,
  • zapobieganie odkształceniom – wystarczy co 3-6 miesięcy przewracać materac na drugą stronę, aczkolwiek niektóre najnowsze modele nie wymagają takich działań; nowe materace Neolux bazują na systemie „Invert Free” i tych nie trzeba odwracać.

Higieniczne, antyalergiczne wypełnienie to warstwy klejone trwale za pomocą bezrozpuszczalnikowego preparatu, całkowicie bezpiecznego dla zdrowia. Również takie detale mają pośredni wpływ na zdrowie użytkowników.

Inne korzyści związane z materacami przeciwodleżynowymi

Materacom przeciwodleżynowym marki Neolux przypisać można wiele dodatkowych zasług, które są odczuwalne przez poszczególnych użytkowników zależnie od stylu życia, rodzaju uprawnianych sportów, a w przypadku osób chorych – schorzeń, z którymi się zmagają. W przypadku materacy leczniczych ma to istotne znaczenie, ponieważ sen i wypoczynek w pozycji zgodnej z zasadami ergonomii wpływa pozytywnie na stan umysłu oraz na całe ciało, także na narządy wewnętrzne.

Warto przeczytać także: Cechy, po których rozpoznasz solidne materace przeciwodleżynowe, część 1.