Tematykę materacy przeciwodleżynowych ze względu na ich wszechstronne działanie można rozpatrywać w różnych aspektach. Przedstawimy Ci atuty charakterystyczne dla modeli lateksowych oraz sprężynowych, zarówno jako cechy ogólne, jak też w przełożeniu na bezpośrednie odczucia Klientów i ich bliskich. Dziś o tym, co w danym materacu sprawia, że faktycznie można go uznać za przeciwodleżynowy.

Ważne informacje o materacach przeciwodleżynowych

Odleżyny powstają, gdy tkanki ciała są długotrwale uciskane, a ucisk ten prowadzi do hamowania prawidłowego krążenia krwi. Nieprawidłowo ukrwione ciało daje sygnały najpierw w postaci niewielkich obrzęków i umiarkowanej bolesności uciskanych miejsc, a finalnie do obumierania tkanek, czyli charakterystycznych nadżerek, zwanych odleżynami.

Innowacyjne konstrukcje materacy przeciwodleżynowych:

  1. pozwalają zapobiegać powstawaniu zmian chorobowych,
  2. w przypadku zmian już istniejących usprawniają ich leczenie.

Ważne natomiast, aby wiedzieć, jak rozpoznać model o realnych właściwościach przeciwodleżynowych, aby dokonać prawidłowego wyboru.

Od cyrkulacji powietrza w materacu po solidny stelaż

Inaczej niż w modelach zasilanych elektrycznie, gdzie praca poszczególnych warstw jest z góry zaprogramowana, materace bez takiego zasilania zachowują swoją funkcjonalność za sprawą odpowiednio dobranych materiałów i systemów. Należą do nich:

  • innowacyjna struktura pokrowca – przewiewny materiał, wspomagający cyrkulację powietrza, jest niezbędnym minimum, natomiast w modelach Neolux zastosowano dodatkowo system Aero 3D, czyli stałe odprowadzanie nagrzanego powietrza z wnętrza materaca na zewnątrz poprzez specjalną taśmę wszytą w brzegi pokrowca;
  • optymalnie skomponowane wypełnienie – może się na nie składać wiele różnorodnych warstw, spośród których każda spełnia określone zadanie, w tym również zadanie przeciwdziałania powstawaniu odleżyn; znaczenie mają tutaj nawet takie detale, jak gęstość danej warstwy, na przykład gęstość specjalnej gąbki w materacach lateksowych;
  • stabilna konstrukcjaproducent materacy ma na tym polu wiele możliwości, a jedna z nich to odpowiednie wzmocnienie materacowych brzegów; na przykładzie Neolux uwagę zwraca specjalny Euro stelaż w postaci ustawionych pionowo, elastycznych warstw, po jednej na każdym brzegu materaca; taka stelażowa otoczka sprawdza się w każdym modelu.

Z materacami przeciwodleżynowymi wiąże się obecnie szereg możliwości zapobiegania powstawaniu zmian odleżynowych, a to ma dla wielu naszych Klientów kluczowe znaczenie.

Materac przeciwodleżynowy dobry na sen Białystok

Wymagaj więcej, wybieraj rozsądnie dla zdrowia i komfortu snu

Tak, jak każde buty powinny zapobiegać powstawaniu odcisków mimo że producent nie informuje o tym na opakowaniu, tak też tworzone przez Neolux materace są:

  • przeciwodleżynowe, chociaż informacja o takich właściwościach nie zawsze pojawia się przy danym modelu,
  • ortopedyczne, ponieważ niezależnie od modelu idealnie podpierają kręgosłup na całej jego długości, otulają i podpierają ciało podczas snu.

Określone wyróżniki już na etapie tworzenia i łączenia warstw mają bezpośredni wpływ na działanie prozdrowotne materacy lateksowych i innych, sygnowanych marką Neolux.

Wiedza o materacach przeciwodleżynowych – chętnie się nią dzielimy

Swoje doświadczenia z materacami przeciwodleżynowymi możesz rozpocząć od zakupu Neoflex Aero 3D, Laconica Foam lub innego modelu pod kątem określonych oczekiwań. Skontaktuj się z nami, gdy masz pytania o zdrowy sen Twój i Twoich bliskich.

Już wkrótce przeczytasz na naszym blogu o konkretnych aspektach użytkowania, o tym, co konkretnie dzieję się z ciałem podczas snu i odpoczynku na konkretnym materacu. W międzyczasie zapraszamy do naszego salonu w Białymstoku.

Warto przeczytać także: Dobry sen na każdym etapie życia, czyli ponadczasowe materace lateksowe