Poprzedni artykuł przeznaczyliśmy na wyjaśnienie pojęcia „tanie materace” w różnych kontekstach. Natomiast dziś dowiesz się o tym, co odróżnia materace wysokiej jakości od tych, które są faktycznie tanie, lecz niekoniecznie godne polecenia. Na przykładzie marki Neolux, czyli producenta materacy, można opisać wiele innowacyjnych rozwiązań, dlatego 5 poniższych to zaledwie wstęp, jeżeli chcesz dobrze poznać nasz materacowy asortyment.

Gdy tanie materace nie spełniają Twoich oczekiwań

O materacach sprężynowych, piankowych i wszystkich pozostałych tworzonych przez Neolux, można mówić w kontekście innowacyjności. Każdy model sygnowany marką tego producenta materacy posiada unikalne właściwości. Materiały i technologie, które warto poznać? Tutaj, inaczej niż w tanich materacach, są one standardem.

  1. LATEXFORM, czyli gąbka z naturalnego lateksu. Prawdziwy sok drzewa kauczukowego stosowany do stworzenia tej warstwy jest surowcem antyalergicznym. Porowata struktura LATEXFORM wpływa na jej higieniczność, a cała konstrukcja pozostaje elastyczna nawet pod znacznym obciążeniem.
  2. Sprężyny „Pocket Spring”, zwane kieszonkowymi. Sprężyny działające spójnie, lecz jednocześnie niezależnie od siebie, umieszczone w pojedynczych „kieszeniach”. Sprawia to, że każda strefa podpiera inny odcinek kręgosłupa lub określoną partię ciała. To ważna cecha materacy ortopedycznych.
  3. Wypełniacz „Memory” – warstwa z efektem pamięci kształtów. Innowacyjność pianki ma odzwierciedlenie w jej dopasowywaniu się do kształtu ciała człowieka podczas snu i natychmiastowym powrocie do stanu pierwotnego, gdy materac nie jest użytkowany. „Memory” otula i podpiera ciało.
  4. Klejenie Hot Melt jako bezpieczne łączenie warstw. Trwałość i stabilność materaca zależy od spójności konstrukcji, w tym ułożenia poszczególnych warstw. Łączenie różnych surowców wykonuje się z użyciem preparatu bez rozpuszczalników, metodą termiczną. To całkowicie ekologiczny proces.
  5. System powietrzny 3D (inaczej: 3D Aerosystem lub 3D Aero), aby uniknąć przegrzania. Nagrzane powietrze z wnętrza materaca rozprowadzane jest równomiernie do boków pokrowca obszytego specjalną, trójwymiarową taśmą powietrzną. Jej komórki i włókna zapewniają odprowadzanie powietrza na zewnątrz.

Twój zdrowy sen i odpoczynek mogą mieć już dziś odpowiednią oprawę.

Tanie materace dla każdego użytkownika Białystok

Marka, która nie spoczywa na laurach

Stałe udoskonalanie właściwości poszczególnych modeli oraz tworzenie zupełnych nowości stanowi cel Neolux jako producenta. Materacy na rynku jest wiele, natomiast te solidne wyróżnia otoczka w postaci realnych działań na etapie produkcji dla zwiększenia Twojego komfortu, gdy będziesz użytkować wybrany materac.

Nowością Neolux jest chociażby technika „Invert free”, która sprawia, że materac może być cały czas eksploatowany z jednej strony i nie ma potrzeby jego przewracania. Wcześniej to w poszczególnych modelach było koniecznością. Taką innowację w tanich materacach spotkać można jedynie sporadycznie.

Co jeszcze odróżnia Neolux od gamy tanich materacy

W niektórych swoich materiałach reklamowych Neolux, jako producent materacy, informuje: „Producent zastrzega sobie prawo do udoskonalania wyrobów bez wcześniejszego powiadomienia, w związku z potencjalnymi nowościami technicznymi.”. Mimo formy zastrzeżenia, jest to oczywiście dobra wiadomość i przekłada się na działania marki. Niektóre udoskonalenia mogą się docelowo znaleźć w tanich materacach, lecz na korzyść Neolux przemawia, fakt, że w wielu technologicznych kwestiach to właśnie Neolux jest pionierem.

Warto przeczytać także: Jak rozumieć określenie „tanie materace”, aby kupować oszczędnie i mądrze